Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 7napos szunet alatt nem jon...

7napos szunet alatt nem jon meg a megvonasos verzes? (21+7) tabletta

Figyelt kérdés

Ez lesz a masodik level hogy szedem a fogamzasgatlot, eddig nem szedtem. Mindig pontosan bevettem, nem hanytam, nem volt hasmenesem...stb De az utobbi idoben 1 hetig napi 1 antibiotikumot kellet szednem. Az antibiotikumot mindig reggel 9kor vettem be, a fog.gatlo tabit pedig este 8kor. Vegigolvastam mindket betegtajekoztatot hogy megnezzem az osszetevoket, de nem talaltam olyat hogy utne egymast a ketto. A haziorvosom azt mondta hogy ez az antibiotikum nincs (Fromilid Uno) hatassal a fogamzasgatlora, nyugodtan szedhetem amellett is. Most tartok a placebo 5.napjanal de meg mindig semmi. A betegtajekoztatoban nem olvastam semmi ilyesmit hogy ilyenkor mi a teeendo. Csak annyit ir hogy "bizonyosodjon meg arrol hogy nem terhes" es "ha nem hanyt, nem volt hasmenese nem valoszinu hogy terhes". Baratommal amugysem tudtunk ebben a honapban egyutt lenni (neki csaladi okok miatt) szoval nem is tortent ezalatt szexualis egyuttlet.

Lehet hogy a stressz az bekavart? Most van a vizsgaidoszakom... vagy az antibiotikum miatt lehet? Maganorvoshoz jarok es jelenleg nem vagyok olyan anyagi helyzetbe hogy szemelyesen konzultaljak vele. Telefonon pedig az asszisztense veszi fel mindig. Mit kell ilyenkor tenni (azon kivul hogy menjek dokihoz)



2018. jún. 17. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell dokihoz menni. Veszel tesztet, ha negatív, elkezded a következő levelet. Ha a következő szünetben sem jön meg, akkor elmész dokihoz.
2018. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a gyors valaszt! :)
2018. jún. 17. 08:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Es a kovetkezo honapban legyen kiegeszito vedekezes?
2018. jún. 17. 08:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell dokihoz menni. A vérzésnek a 7 napos szünetben kell kezdődnie. Még csak az 5. napon vagy, van még 2 napod. Nekem a 6. nap reggelén szokott jelentkezni a megvonásos vérzés. De volt egyszer olyan, hogy a 7. nap délutánján kezdődött. Ezzel sincs baj. Ha a doki azt mondta, hogy az antibiotikum nincs hatással a fogamzásgátlóra, akkor nem kell kiegészítő védekezést alkalmazni a szex során (bár én minden antibiotikumos kezelés alatt, és utána még egy hétig használtak gumit, így éreztem biztosnak). Ahogy az előző válaszoló is írta, csinálj tesztet. Ha negatív, ne aggódj, és kezdd el szedni a 8. napon az új levelet akkor is, ha nincs vérzésed. A betegtájékoztatók azt szokták írni, hogy akkor kell dokihoz menni, ha már második alkalommal nem jelentkezik vérzés a szünetben. Szóval semmi okod az aggodalomra.
2018. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ohh akkor rendben köszönöm:) Nem igazán vagyok jártas a tablettákkal kapcsolatban és nem tudom mi normális mi nem, szóval tényleg köszönök minden választ :)
2018. jún. 17. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!