Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnénk, hogy 13 éves...

Mit tehetnénk, hogy 13 éves lányomnak hüvelyi folyása elmúljon?

Figyelt kérdés
orvoshoz nem akar menni,mert még őt nem lehet vizsgálni,kúpot sem használhat még de nagyon sok van neki.Mivel lehetne kezelni?
2010. jún. 16. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:

mi az hogy nem akar elmenni? te vagy az anyja, kötelességed gondoskodni róla...

meg az csak kifogás hogy 13 évesen nem tud vele mit kezdeni..., akárhány évesen el lehet vinni a gyereket oda ha beteg, gratulálok...

2010. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne vizsgálni? Nem tudom, hol laksz, de vannak gyerek-nőgyógyászok is. Lehet, hogy a folyás miatt nem is vizsgálnák, elég, ha megnézik a betéten levő váladékot, esetleg szemrevételezik a trüsijét. Nem biztos, hogy piszkálnák. Még ha mintavétel történik, ahhoz is elég kívülről venni. Valószínű valamilyen gombás fertőzést kapott, akár W.C. használatnál, akár uszodában, bárhol. Vidd orvoshoz, nem szabad hagyni, és akarjon menni a saját érdekében.
2010. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Orvoshoz kéne vinni, ha nem akar pár év múlva meddő lenni!
2010. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem is biztos,hogy hozzá nyúlna a doki, de pl. mikor én szűz voltam, a doki azt mondta,hogy ha a gyógyszertől nem javulok,akkor legközelebb fenéken keresztül vizsgál meg. De ezt jobb ha nem mondod neki,mert akkor főleg nem akar menni. De ha azt gondolja nem vizsgálják meg,akkor mitől fél? Vidd orvoshoz, mert akármi is lehet ez és ha nem hajlandó dokihoz menni,akár meddőséghez is vezethet.
2010. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az is lehet, hogy semmi baja, ha nem rendellenesen sok, furcsa szinü/szagu a valadek, akar teljesen normalis is lehet. vagy csak most fog megjönni neki.
2010. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezzel muszáj orvoshoz mennie! Meg kell értenie a lányodnak, hogy a doki nem azért van, hogy élvezetből nézegesse a punciját, hanem segíteni akar. Sajnos sokan nem tudják legyőzni a szégyenlősségüket. Pedig az egészségük érdekében le kell.
2010. jún. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

A ferér folyás egy normális dolog minden lánynak van és a hüvely tisztulását szolgálja,nem lehet hogy itt véletlenül erről van szó?


Mert akkor nem kell doki,akkor tök normális ami vele történik.De van akinek eleve erősebb,több váladáka van és van akinek kicsit sárgás színű mert megfestí a pisi,tudod 1-2 csepp azért érintkezik a betétével.A másik meg hogy lehet candida kenőcsőt kapni hüvely gomba ellen,probálkozz azzal.


Egyébként tökre megértelek tégedet és őt is,annak idején (11évesen,nekem akkor jött meg a mensim és sokáig eltartott,meg a fehér folyásom kezdettben nekem is sok volt)engem sem tudtak elvinni,mert nem foghatod le,nem vetkőztetheted akarata ellenére le stb.,az zaklatásnak minősülne,ahogy akarata ellenére egy orvos sem tud vele mint kezdeni,de én ki kezeltem magam és nem volt semmit bajom mint utólag kiderült,én is ezt a krémet használtam.


Ja és nem a te hibád,a felnőttek könnyen mondják,hogy mi az hogy nem tudod elvinni dokihoz,én emlékszem hogy milyen voltam és nem tudtak elvinni,és utána néztem mi mindent csinálhatnak egy szűz lánynál és amúgy is szégyenlős voltam,plusz hogy még ott lessegessen egy ápolónő is amikor a fenekembe kotorna valaki,bocs de nem,pont ezért mentem később magán dokihoz mert ott tuti hogy orvoson kívül más nem kever bennt,úgy is elég ciki,nem kell még közönség is.

2010. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hat nem tudom... növeremnek annak idejen nögyogyaszati problemai voltak, ezert engem is megvizsgaltattak anyamek, hogy minden rendben van-e... 10 ev körül lehettem mert akkor meg nem menstrualtam amit pedig 11 evesen kezdtem... nem volt lehetösegem hogy akarom-e vagy sem, menni kellett hat mentem. meg mindig jobb egyszer valami kellemetlensegen atesni, mint hogy aztan valami maradando karosodas erje az embert vagy felrekezelje magat stb.
2010. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg lehet kenőcsőt már vény nélkül kapni,az utolsó írónak,csak hogy nem minden gyerek kezes bárány,van akinek van saját akarata és erőszakkal nem lehet elcipelni én 14 éves koromra lettem ilyen személyiség,de ehhez a következő negatív élmény is kellett,engem 11 évesen vittek el anyámék és nem világosított fel hogy ott mi vár majd rám,annyit mondtak hogy sima dokihoz megyek,hát most 20 vagyok azóta sem mentem el ilyen dokihoz és nem is fogok jó idejig,mert nekem fájt is,megalázó is volt nagyon,ahogy a fenekembe kotortak,főleg hogy nem volt semmi bajom és az hogy még feltűnően nézett a nővér is,szóval ennél megalázó helyzetben azóta sem voltam és nem is akarok lenni,szóval sem az orvosokban,sem az anyámban nem bízok azóta.Eleve már 8 éves koromtól rettentően szégyenlős voltam és csak amikor már ott voltunk tudtam meg,hogy milyen vizsgálatra is jövünk,de fogalmam sem volt róla mit is fognak ott csinálni velem,bár régebben sem volt túl jó a kapcsolatunk,még jó hogy legalább ő nem jött be,nem is néztem volna többet a szemébe,mert nagyon gáz ahogy az ember hátsóját ujjazák és közben még az anyja is nézné.Ja egyébként én 17 éves koromra el is kötöztem a mamámhoz.


A lényeg hogy ha el mentek,mert a lányod bele egyezik,akkor mindenképp fel kell készítened hogy mik várhatnak ott rá,mert annál rosszabb nincs mintha váratlanul érné és ez örökle tönkre teheti a kapcsoatod vele.Ezzel nem lebeszélni akarlak,de hazudni és férevezetni nem szabad.A másik mivel hüvely folyásról van szó,mindenképp a hüvelyét kell megnéznie,nem a fenekét.


De lehet vény nélkül tényleg kenőcsőket kapni és milyen színű folyásról beszélünk az sem mindegy.

Kati20

2010. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet elég lesz candida kenőcs neki,meg a gyógyszertárban is tudnak segíteni ebben,ja és valakinek elve erősebb a hüvelyi váladéka és sűrűbb is,a lényeg akárhogyan is döntötök,nem szabad becsapni,hazudni neki.Majd azért írd le hogy mi lett a dologból.Sok sikert a kislánynak!
2010. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!