Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány évesen jartatok elsőnek...

Hány évesen jartatok elsőnek nogyogyasznal illetve milyen gyakran jartok?

Figyelt kérdés
Lassan 22 éves vagyok meg soha nem voltam.. nem volt soha panaszom hogy elmenjek, illetve fogamzásgátlót sem szedtem soha...elkene mennem úgy hogy nincs panaszom ha igen milyen gyakran? Magán orvos vagy sztk-s is megteszi ellenorzesre?
2018. jún. 25. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én először a szüzességem elvesztése után voltam, 18 évesen. Főként azért, mert panaszaim voltak (erős alhasi görcsök akkor is, ha nem menstruáltam), kiderült, hogy 3 és 5 centis ciszta van a petefészkemen, januárban volt egy éve, hogy műtöttek. Tavaly ősszel voltam először rákszűrésen.


Ha nincs semmi panaszod, egy rákszűrésre akkor is érdemes elmenni évente egyszer.


L/20

2018. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

12 évesen voltam először.

Éves rákszűrésre mindig elmegyek, plusz ha van valami gondom.

2018. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb 13-14 évesen voltam először, mert 2 éve nem jött meg. Az első szex óta évente járok rákszűrésre. 22 évesen neked is javaslom a rákszűrést annak ellenére, hogy még szűz vagy. Én sztk-ba járok, ha már fizeti a tb.
2018. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen voltam először,és ezután is minden évben el fogok járni.

Neked is javaslom,csak egy ellenőrzés,hogy minden rendben van-e. Ha meg nemi életet élsz meg pláne ajánlott :)

2018. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha élsz nemi életet, évente egyszer érdemes elmenni rákszűrésre, akkor is, ha nincs semmilyen panaszod.


Sima rákszűrésre nem kell magánorvoshoz menni szerintem, bőven elég az sztk.

2018. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

15 körül és azóta 1-2 évente megyek szűrésre (most vagyok 26).

Szerintem egy sima vizsgálatra jó az állami is, de ha valami problémád vagy speckó kérésed/kérdésed van, akkor mindenképp magán.

Talán elsőre azért jobb a magán, mert ott kedvesebbek az emberrel és így nem lesz rossz tapasztalatod, nem fogsz félni utána tőle.

2018. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!