Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mitől lehet ilyen...

Szerintetek mitől lehet ilyen a hüvelyem?

Figyelt kérdés

Hónapokon át tartó kevert hüvelyi fertőzésem volt. A tünetek között volt gombára utaló, baktériumra, trichomonasra is. Kaptam Femiflo tablettát gombára, a többire meg Klion tablettát. Ezeken a szájon át szedhető szereken kívül még mielőtt orvoshoz mentem, próbáltam Canesten Combi Uno-t (krém és hüvelytabletta is), Cikatridinát (hüvelytabletta), aztán Idelyn Beliema Effectet (hüvelytabletta) választottam az orvos által szájon át szedhető gyógyszerek mellé, hogy a hüvelyflórám javuljon, vagy legalább szinten maradjon. 3 orvosnál voltam, mind3 magánrendelés, a legutóbbi azt mondta, hetente 1x használjam a Gynoflor hüvelytablettát, másik héten Bórsavas vagy Boraxos hüvelykúpot vagy milyen az, őket felváltva heti rendszerességgel cserélgetni, meg ezeken kívül Estokrad hüvelykrémet. Most itt járok. A kevert fertőzések miatt hüvelygyulladásom lett (ebből nem tudom, azóta mennyire gyógyultam ki). A legutóbbi orvos már azt mondta, nem kellene gyógyszert szednem, csak amiket leírtam kúpokat, legyek türelmes, ez már csak a felborult flórám miatt tapasztalom, azt kell helyreállítani és ennyi. Ha nem javul, szedjek megint Kliont.

Mit tapasztaltam? Minden kellemetlen tünetből annyi maradt már csak, mire a 3. orvoshoz mentem kb 2 hónapja, hogy a hüvelyem falán fehér darabos váladék van. Meg szoktam nézni tükörben, mivel a bugyin nem hagy akkora foltot. Valamekkorát igen. De a hüvelyváladék megléte természetes, csak az a gond, hogy én már így hónapok elteltével nem tudom, mi számít még normálisnak, hiszen míg nem volt problémám, nem nézegettem fel magamba tükör előtt. Ez a fehér darabos váladék nem egyenlő a túrós gombás folyással, mert a fertőzés kezdeti szakaszában azt is tapasztaltam, azóta viszont nem. A bugyin már nem is darabos, csak ha tükörben nézem. Keresek egy fotót neten és mellékelem, mire hasonlít. Szaga nem igazán van, viszketni se szokott, max ritkán, de azt inkább a külső nemiszerv. Bent a hüvelyem nem is fáj, sem a nemiszerv külső része, mondjuk nemi életet nem élek, nem tudom, mennyire rontana a helyzeten, ha lenne barátom, de emiatt nincs önbizalmam és nem is merek ismerkedni.

A másik panasz meg annyi, hogy szexuális izgalom hatására (attól még lehet izgalom, hogy partner nincs, néha direkt próbára teszem magam, hogy fáj-e még), mikor épp nedvesedek be, akkor oldalt a hüvelybemenetnél fájdalmat érzek. Csak addig tart, míg be nem nedvesedek. Annyit találtam neten, hogy vannak ott váladéktermelő mirigyek, de nem tudom, mi bajuk van, és mit lehet ezzel kezdeni. Az utolsó orvosnak megemlítettem, de nem mondott rá semmit.

Ez a 2 tünet még mindig fenn áll, 3 orvos után már örülnék, ha végre minden rendben lenne, nincs annyi pénzem, hogy dokikhoz szaladgáljak és hasztalan, újabbnál újabb gyógyszereket vegyek. Szóval aki ért ehhez, járatos a témában, vagy tapasztalt hasonlót, kérem segítsen!



2018. jún. 27. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig a hüvely falára tapadó darabos váladék kifejezetten gombára jellemző.

Miért nem vetetsz egy kenetet és kész?

2018. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1.) Azt mondják az orvosok, hogy ezek a mikroorganizmusok alapjában véve jelen vannak a hüvelyben, így ezek a tesztek nem biztos, hogy fertőzést bizonyítanak.

2.) A legelső vett kenetet, ő mondta, hogy gomba, de ő sem volt teljesen következetes, pedig magánorvos. Mert egyértelműen másra utaló tünet is volt, amire nem kaptam semmiféle gyógyszert, majd csak a 2. orvostól. Akitől elkezdtem kérdezősködni még más témában is, és ő meg elkezdett alázni, hogy miért nem fogadom el, amit ő mond, holott ő az orvos, én pedig megkérdőjelezem a tudását.

A 3. orvos sem szereti, ha az emberek visszakérdeznek, ahogy észreveszem erre mind harap, és mióta az előbb említett nagyon csúnyán beoltott, majd lehúzott 8000 forint konzultációs díjjal érte, azóta már nem is merek orvoshoz menni.

2018. jún. 27. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy normálisan is van a hüvelyben valamennyi gomba, de ha már tünetet okoz (márpedig az, hogy a hüvelyfalon fehér, darabos felrakódás van, az tünet), akkor nem normális mennyiségben van jelen.


Az egyébként igaz, hogy rutinszerűen teljesen felesleges tenyésztést venni, mert a tünetek és a folyás megtekintése alapján azért be lehet lőni, hogy mi a gond. De ha visszatérő a panasz, ill. nem sikerül kikezelni, akkor szerintem érdemes megnézni.

Ráadásul a tenyésztéseken nálunk ráírják azt is, hogy "kevés telep" vagy "sok telep", a sok gombatelep meg igen is kóros.


És mivel azt írod, hogy amúgy panaszod nem igazán van, így újabb kezelgetés és próbálgatás helyett célszerűbb lenne a kenetvétel, mert ha még sincs semmi gond, akkor nem cseszed szét megint a flórát tök feleslegesen.

2018. jún. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyesmi, nemegybefüggő, néhány darabot szoktam látni tükör előtt, de nyilván saját magamba nem látok fel mélyen. A bugyin már alig hagy valami kicsike foltot csak, de azért még zavar. A legutóbbi orvos azt mondta, a fertőzés utáni felborult hüvelyflóra jele, azt rakjam rendbe, de ha nem javul, akkor Klion tabletta, AMI viszont baktériumra van, a bakteriális fertőzés viszont nagyon büdös, halszagú és szürke, + nem viszket. A gomba az fehér, viszont az meg viszket. Ezeket neten olvastam orvosi oldalakon, vagy csak fúrumokon, blogokban.

Nekem fehér, nem viszket belül és nincs úgy nagyon szaga sem. Teljesen nem értem már, mi van és mitől lehetne vége.

2018. jún. 27. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Bármilyen hihetetlen, lehet gombás fertőzés tünet nélkül. De amit belinkeltél az speciel pont egy gombás fertőzés.

Mondom, én vetetnék egy kenetet, de felőlem vitatkozhatunk még egy darabig:D

2018. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A hormonokat most nézték, igaz más miatt, de azt mondták, rendben vannak.

A vércukorszintem is okés.

Terhes nem lehetek.

Amit el szoktak végezni rákszűrés, azzal sem volt gond.

Nomálisan tisztálkodom, tehát a rendszeresség megvan, de nem viszem lent túlzásba illatosított tisztálkodási szerekkel.

Wc papírt is illatmenteset használok, betétet is, pamutot, amin nincs műanyag borítás, nincs illata, néha tejsavas betétet veszek, tampont nem is használok.

Pamut bugyit hordok, tangát nem is szoktam felvenni.

Valakinek azt javasolta a doki, ha csak teheti, legyen bugyi nélkül, vagy valahogy úgy, hogy szellőzzön. Most hogy nyár van, mikor egyedül vagyok itthon, ezt teszem én is.

Rendszeresen mosom a ruháimat és az ágyneműt, 60 fokon, vettem fertőtlenítő öblítőt is.

Csak vizet iszom, és

az étrendemnél is próbálok odafigyelni a szénhidrát/ cukor bevitelre. Édességet nem is eszek, csak gyümölcsöt, joghurtot. (Pedig híznom kellene, nem is tartom szigorúan ezt a diétát, de még így is fogytam. :\ )

Vettem grapefruit mag cseppet is.

Tényleg mindent elkövetek, ennél többet mit tehetnék még?!

2018. jún. 27. 22:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó, azért ennyire nem kell pánikba esni. Egy-egy fertőzés mindenkivel előfordul. Szerintem a világon nincs olyan nő, akinek legalább egyszer ne lett volna valami nyavajája.

Ha meg tényleg gombád van, az simán lehet a korábbi Klion kezelés eredménye is.


Vetess le egy tenyésztést és engedd el a témát. Ha negatív, akkor örüljél, ha meg kijön belőle a gomba, akkor javaslom a Gynazol hüvelykrémet.

2018. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, én nem vitatkozni akarok, köszönöm is, hogy próbálsz hasznos infót adni. Csak én még most regisztráltam, ezért időkorlátokat szab az oldal, és későn veszem észre a kommenteket, csak írom, ami még eszembe jut, aztán mire elküldöm, látom, hogy amúgy jött válasz.
2018. jún. 27. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!