Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan aki colitis...

Van itt olyan aki colitis ulcerosás es fogamzasgatlo tablettat szed?

Figyelt kérdés
Azt olvastam nem javasolt ilyen betegseggel tabit szedni, de kivancsi vagyok, hogy van-e barmilyen "kiskapu" amivel megis megoldhato lenne?

2018. júl. 3. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"kiskapu"? Hát vállalod, hogy saját felelősségedre akkor is szeded, ha nem javasolt. De nyilván nem véletlen nem javasolják. Egyrészt colitis ulcerosánál nem biztos, hogy mindig megfelelően felszívódik a gyógyszer, annak meg gondolom nem örülnél, ha besikerülne mellette egy gyerek. Ha nem véd megfelelően, mit ér a tabletta?

Ráadásul egyes tanulmányok szerint a fogamzásgátló szedése mellett alapból gyakoribb az IBD előfordulása, és bár arra vonatkozó cikket nem találtam, hogy ha már valakinek alapból van ilyen betegsége, akkor OC mellett rosszabbodik-e, de lehet nem nagyon kockáztatnék...


Ha meg már mindenképp hormont akarsz, akkor is inkább a hüvelygyűrű, ott legalább az első buktatót elkerülöd, mivel nem a bélből szívódik fel.


De véleményem szerint nem kellene kombinált készítményt használni, hanem keresni valami más, elfogadható megoldást.

2018. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem inkább a Colitis Ulcerosa okát kellene megszüntetni? Ajánlom a Varga Gyógygombákat. Sok film van gyógyult emberekről a neten pont ezzel a betegséggel.Javaslom, hogy olvasgasd az Új Medicina-t és nézz Biologika youtube videokat, hogy kigyere a betegségedből.
2018. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :) termeszetesen en is utanajartam mar (csak olvasgattam), de nem kockaztatnam sem a besikerult babat, sem a betegsegem rosszabbra fordulasat, csak remenykedtem azert, hatha vannak sajat tapasztalatok.
2018. júl. 4. 11:41
 4/6 A kérdező kommentje:
(Egyebkent a colitis max kezelheto, nem gyogyithato)
2018. júl. 4. 11:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt is kérdezd meg! Talán több és tartalmasabb válaszokat kapsz mint ezen az oldalon. :)

[link]

2018. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Queenie86 válasza:
1998-ban (11 éves koromban) diagnosztizálták nálam a Colitist. 16 éves koromtól szedtem fogamzásgátlót egészen 25 éves koromig, amíg a férjemmel eldöntöttük, hogy babát szeretnénk. Soha, semmilyen mellékhatást, rosszabbodást nem tapasztaltam, utólag tudtam meg, hogy nekem nem lett volna szabad szednem.
2019. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!