Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet hogy pcos-em van?

Lehet hogy pcos-em van?

Figyelt kérdés

Nem akarom az ördögöt a falra festeni,de nagyon sok erre utaló jelem van.

Véletlen rábukkantam egy cikkre,ami a pcos-ről szól,benne a tünetekkel és szinte mindegyik igaz rám és ez magyarázatot is adna egy pár dologra.

Már lassan 3 éve menstruálok és viszonylag rendszeres volt,általában 25-30 napra meg is jött.Na de az utóbbi időkben gyakori a 39 napos ciklus is és ilyen hosszú ciklusaim voltak (kivéve egyet,ami 16 napos volt). A másik tünet a nagyon durva hajhullás,de tényleg nagyon durva. Sok mindent próbáltam (samponok,tabletták,vitaminok),de semmi sem segített. Aztán van még az erős szőrzetem is. Sajnos a hasamon is van (fekete szőr) és a bajuszomat is szoktam gyantázni. A hízás is a tünetek közt volt és sajnos sokat diétáztam és sportoltam,de semmi sem segített(164 cm 63kg vagyok).

Külön-külön a tünetekkel nem foglalkoztam,de így együtt nem tűnik valami normálisnak..

Még csak 14 éves vagyok,szóval nem tudom mit csináljak és mi lehet a bajom.



2018. júl. 11. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondd el anyukádnak és keressetek egy jó dokit.
2018. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy még nem állt be a ciklusod! Beszélj anyukáddal,hogy vigyen el téged nőgyógyászhoz,lehet a pcos tehet a dolgokról! A szőrösödés lehet más miatt is,háziorvostól kérjetek hormon vizsgálatra beutalót (vérvétel)!
2018. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel. Nekem is így kezdődött. Inzulinrezisztencia vizsgálatra kéne menni.
2018. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, hasonló tünetekkel küzdöttem egész életemben eddig. A hajhullás csak most jelentkezett. Most készülök kivizsgálásra. A beutalókat megkaptam már a laborba.

Endokrinológust keressetek fel!

2018. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
11 éves korom óta menstruálok és mindvégig rendszertelen volt. Jelenleg 18 éves vagyok és fél éve derült ki, hogy pcos-es vagyok. Szőr, hízás, pattanások, hangulatingadozás... ezek a legnagyobb árulkodó jelek. Szerintem időben szólj valakinek, mert viszonylag komoly betegség. Ez egy hormonzavar, ami sok minden miatt felelős; emésztés, stb.
2018. aug. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!