Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik ha egy PCOS-os és...

Mi történik ha egy PCOS-os és inzulinrezisztenciás nő elkezd fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
Az orvos ezt tartja a legjobb megoldásnak. Triatlonista vagyok némi súlyfölösleggel (max 6kg), mestruációm ha rendszeresen mozgok, beáll 30 napra, ha nem akkor elkezd össze-vissza megjönni; 32-35-37-40 naponta. Ennek a fogamzásgátlós dolognak mi értelme van?

2018. jún. 28. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló elfedi a problémát, de nem oldja meg. Ha nem akarsz cukorbeteg lenni, és valaha gyereket akarsz, akkor nem a fogamzásgátló lesz a megoldás.
2018. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez eléggé rémisztő..
2018. jún. 28. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász ennyit tesz...vagy teherbeeséshez kezel vele, vagy ad fogamzásgátlót, ami látszólag helyretesz, és kész. A fogamzásgátló csak a tüneteket kezeli, a problémát nem. Én inkább egy endokrinológust javasolnék, hogy a gond okát találják meg és azt kezeljék, ne csak "tapasszuk be sárral", aztán jól van, nem okoz gondot alapon...
2018. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél gyereket, akkor jó a fogamzásgátló. Én is azt szedek PCOS-re DE! emellett tartom a szénhidrát diétát és a heti 5 mozgást. Konkrétan fetrengtem a hasi fájdalomtól nekem olyan rossz volt, amióta szedem a fog.gátlót ami valóban csak elfedi a tüneteket, nem végső megoldás. Mert ebből végső megoldás kvázi nincs, csak egy “fenttartható” jó állapot, mert jelenleg nem gyógyítható, csak az éppen szükséges terület,pl nekem hasi fájdalom, vagy valakinek meddőség. Fogamzásgátló helyett ott van a műtét, amit teherbeesés szándékakor javasolnak, vagy a komolyabb gyógyszerek. Nem biztatni szeretnélek, valóban érdemes endokrinológushoz menni, de önmagában a fogamzásgátló javít az életminőségeden (nem tudom milyen panaszaid vannak)
2018. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tüneti kezelés. De egyáltalán mi a panaszod?
2018. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell betojni, az inzulinrezisztencia szépen karban tartható betegség, akár meg is gyógyulhatsz, csak nem szabad annyiban hagyni és fogamzásgátlóval kezelni. Sportolni kell, egészségesen táplálkozni, és ha szükséges, kapsz gyógyszert is. Ha az inzulinrezisztencia rendeződik, akkor a PCO is, de menj el endokrinológushoz.
2018. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Arról persze nem beszél senki, hogy hogyan ürül ki az a sok felhalmozódott ciszta. Nekem egyszer volt olyan, hogy fogamzásgátlót szedtem + sportoltam és egyszer úgy megjött, hogy 2 órán keresztül ömlött belőlem a vér. Azt hittem ott pusztulok el. Csak az volt a szerencsém, hogy éjjel történt. Végül is nem lett bajom. De utána rettegtem a menstruációtól. Azóta nem volt ilyen, de félek, hogy még egyszer lesz.


32/N

2019. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!