Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hétfőn vettem a canesten...

Hétfőn vettem a canesten uno-t és meg mindig vannak folyásaim mit tegyek? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

2018. júl. 12. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Menj el orvoshoz pèldául...
2018. júl. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Hasznalni is kell. A megvetel nem eleg.
2018. júl. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen folyás? Minden nőnek szinte minden nap van fehérfolyása. Így tisztul a hüvely.
2018. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Használtam már!!!

Olyan fehéres sárgás. :/

2018. júl. 12. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A canesten gombára jó és nem feltétlen pont az uno verzió. A bakteriális fertőzésre pedig egyáltalán nem használ. Ha fel van borulva a hüvely pd-t és ész nélkül tolod rá a canestent akkor még adtál is egy pofont a panaszodnak.

Menj orvoshoz, míg nem kaparod a falad a fájdalomtól, mert míg kitenyészik mi a bajod, több nap is lehet.


Ezt most személyes tapasztalat alapján tanácsolom.

2018. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fehérfolyás nem normális, általában gombát jelez.

Ha sárgás is, nagy valószínűséggel van ott baktérium is.


Egyrészt tényleg jó lenne orvoshoz menni, ez valami kevert fertőzésnek tűnik.

Másrészt fontos tudni, hogy nem elég kiirtani a fertőzést, a normál flórát is helyre kell állítani.

Harmadrészt az irrigálást is tudom javasolni, nekem be szokott válni, elsősorban a megfelelő flóra visszaállítása érdekében. Fél liter tiszta vízbe (forralt és visszahűtött, vagy babavíz) tegyél 1 evőkanál gyógyszertári tejsavat és 1 evőkanál élőflórás joghurt levét, ezzel a folyadékkal irrigálj 3-7 napon át. (Természetesen minden alkalommal friss folyadékkal). A joghurt nem kell, hogy bio legyen, de mindenképp élőflórás. (Sajnos nem mind az, amire rá van írva. Ha egy pohár tejbe beteszel egy kanál joghurtot, és pár nap alatt joghurt lesz belőle, nem aludttej vagy büdi izé, akkor jó a joghurt.)

Makacs fertőzés esetén ami bevált még nálam, hogy először sós-teafa olajos vízzel irrigálok (sima konyhasó is jó, de én drogériában kapható orröblítő sót használok, mert az ki van adagolva. Egy irrigátornyi folyadékba 1-2 tasak só + kb 3 csepp TISZTA, jó minőségű teafa illóolaj, jól összerázni). 3-4 napig ez a folyadék, aztán a joghurtos pár napig. Egyszer durva fertőzés, antibiotikum + gomba elleni cucc után ez volt, ami végül helyretette.

2018. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!