Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy ilyen folyásaim...

Normális, hogy ilyen folyásaim vannak, vagy nőgyógyászhoz kéne mennem?

Figyelt kérdés

Minden nap van egy kevesebb fehér folyásom.Nem büdös,nem viszket,elkönyveltem,hogy sajnos engem ezzel áldott a sors.Ez a menstruáció közeledte felé egyre több,majd a mensi előtt kb. 2 héttel először sárgás,majd világosbarnává válik,kb 1 héttel előtte pedig sötétbarna.

Elég kellemetlenül érzem magam így a barátom előtt,nem is igazán merek ilyenkor együtt lenni vele,mert én is undorok ilyenkor magamtól.

Nem tudom,hogy ezek az okok hormonálisak lehetnek-e,PCO-s lehetek-e.( Ott olvastam a barna folyást,mint tünetet)

Ezen kívül a súlyom rendben van,nem ingadozik,nem vagyok se túl vékony,se kövér,átlagos. Mensi előtt vannak csak csúnya pattanásaim,egyébként pár kisebb,illetve miteszerek fordulnak elő.Ami még zavaró,hogy a mellbimbó környékén sötét szőrök nőnek,ezeket kitépkedem csipesszel.Azt észrevettem,hogyha össze-vissza eszem hamar visszanő,ha odafigyelek a ch-ra,és,hogy egészségesen egyek,akkor lassaban.De sötét bajszom,vagy dús,erős szöröm pl.nincs..


2015. szept. 20. 19:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Még egy plusz kérdés,hogy nincs-e valami megoldás,a mellbimbó körüli szőrök eltűntetésére,mert ez a csipeszes elég kellemetlen,mikor kicsit benő a szőr. Köszönöm!
2015. szept. 20. 19:25
 2/7 anonim ***** válasza:
A barna folyás igazából nagyon gyenge vérzés. Ha a ciklus második felében jelentkezik, akkor sárgatest elégtelenségre utalhat, aminek ezer meg egy oka lehet. Menj el orvoshoz vele!
2015. szept. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


De az itteni tünetek viszont megegyeznek.A hónaljam sötétebb,a hajam is zsírosodik,illetve derékra hízom,a menstruációm is rendszertelen,pár napos csúszásokkal,pajeszkám is van.

Ezzel a betegséggel hallottam,hogy endokrinologiára,vérvételre,stb kell járni.. Mennyi idő egy ilyen procedúra,milyen hamar jön meg az eredmény?

A gyógyszeres kezelések a szőrgondokat enyhítik?

A teherbeesés tényleg nehezebb lesz? Ha kiderül,hogy nekem is ez a bajom,ami valószínű,nem is fogom teljes értékű nőnek érezni magam:/

2015. szept. 20. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön bemagyarázni magadnak, hogy PCOS-ed van. Azt egyébként sem lehet csupán a tünetek alapján diagnosztizálni, kell hozzá ultrahangvizsgálat és vérvétel is.

Ha az a bajod, akkor ráérsz majd akkor töprengeni a többin, ha már bebizonyosodik. Egyelőre egy nőgyógyászati vizsgálat lenne indokolt, a doki meg majd megmondja, ha további vizsgálatra van szükség.

2015. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,azért várok még saját tapasztalatokat!
2015. szept. 20. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is rendszertelen a mensesem szőrös a mellbimbom körül.zsirosodik a hajam mégsincs PCOSom.
2015. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fehér folyás normális,természetes dolog és az is hogy a mensi közeledtével vagy éppen a vége fele megváltozik színe,állaga és amikor száradni kezd a folyás akkor a sárgás szín is normális,a barna szín,meg a gyenge vérzés ez a mensi előtt és a mensi utolsó napjaiba is normális.


És mensi előtt nagyon sok nő kipattog,miteszeres lesz illetve előbújnak pici szőröskék,ez mind normális.

2015. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!