Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvely benetem szúr ég! A...

Fanni257 kérdése:

A hüvely benetem szúr ég! A Hüvely bemenetem külső része (csak a külső belül nem ) pedig viszket! Ja és ég is! Most pici vér pöty volt a papiron ahogy kitolrotem! De ez a pöty lehet hogy attól volt hogy kivakartam! Szeritetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Köszönöm a választ! Aki azt akarja írni hogy menj orvoshoz az ne is kommenteljen!!!

2018. júl. 16. 18:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Felfazas?????
2018. júl. 16. 18:08
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy enyhén csíp amikor pisilek!
2018. júl. 16. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintünk mi lehet ez? Fertőzés, amelyet több módon be lehet szerezni. Nem kell hozzá feltétlenül nemi aktus.

Hüvely esetében a "felfázás" kifejezést el kell felejteni! Nincs ilyen, hogy felfáztam, ezért viszket a hüvelybemenetem, akár a hüvelyem. A jelenséget ugyanis kórokozó, ún. "baktérium" okozza, amelyre kizárólag gyógyszeres kezelés alkalmazása hat. Ezt pedig általában csak orvos írhatja fel, bár megkérdezheted a gyógyszerészedet is. Más kommentet ehhez nem lehet írni, mint azt: MENJ ORVOSHOZ! Punktum.

2018. júl. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
menj dokihoz!
2018. júl. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 1. Kommentelő! Hogy írhatsz olyat hogy nem lehet felfazas ? Mikor a tipikus szúró érzés és a csípés tünetei is fellelhetők ebben ! A hüvely bementetemen kívül viszket szóval az külső nemiszervnek szàmit nem belsőnek ! Nem is értem ezeket az emberek többet ne is kommentelj ide tudatlanul!
2018. júl. 16. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Mi a picsnek írsz ki kérdést, ha utána kioktatod a válaszolót te agyas?!

Ja és menj dokihoz.... anyám.... agyvérzés...

2018. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A válaszom kiegészítem ezzel, mint tudatlan:


A hüvely gombás fertőzéseit általában a Candida albicans gombafaj okozza, amely a penészgombákkal rokon. A gomba megjelenését egyéb tényezők is elősegíthetik.


Mi okozhat hüvelygombásodást?

antibiotikumok, szteroidok szedése,

terhesség,

a hüvely menstruáció előtti sav/bázis háztartásának változásai,

túlzott hőség,

szorosan záródó szintetikus ruházat viselése,

kemoterápiás kezelés,

hüvelyi dezodorok, fürdősók, szappanok,

szexuális aktus, főként, ha a hüvely száraz,

tamponviselés

ide számíthatjuk az elhízást, a túlsúly fennállását is, mint kockázati tényezőt.

A hüvelygomba jellemző tünete a nemi szerv viszketése


A hüvelygomba tünetei:

A női külső nemi szerv viszketése több okra is visszavezethető: a gombás eredetű vaginalis fertőzés csak az egyik ok, előfordulhat még cystitis, a bőr ekcémás, pszoriázisos betegsége, de okozhatja akár a szintetikus alsónemű, vagy a toalett valamelyik kelléke (általában a toalett-kozmetikumok túlzott használata stb.) Hüvelygombáról akkor beszélünk, ha a külső női nemi szerv fájdalmas, égő, viszkető érzése, főként vizeletürítés vagy nemi aktus alkalmával jelentkezik.

2018. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Miért nem akarsz orvoshoz menni? Abból, amit leírtál, nekem is gombának tűnik.

A felfázás (hólyaghurut) húgyúti betegség, és akkor nem a hüvelynél viszketnél, hanem sokkal inkább a pisilés fájna.

Gyulladást, váladékot, folyást nem tapasztalsz? Nekem is mindig intenzív viszketéssel indul a hüvelygomba is meg a bakteriális fertőzés is. A gond az, hogy a diagnózist nem a névtelen válaszadók fogják pontosan és megbízhatóan felállítani, és ezt te is tudod.

2018. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!