Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatlo abbahagyasa...

Fogamzasgatlo abbahagyasa Mire szamithatok? Bovebben lent

Figyelt kérdés
Nagyon eros menstuaciom volt es kb. 19-21 napra megjott hasam nem fajt de mar annyira kikeszitett, hogy suliba se mertem elmenni mikor megjott. Igy ugy dontottem 15 evesen (akkor mar 2 eve menstrualtam), hogy ez nem mehet tovabb. Raszantam magam,hogy elmegyek nogyogyszhoz nincs e valami problema. Elmondtam a panaszom, szuz voltam igy csak ultrahangon vizsgalt azt mondta nincs semmi baj. Gyogyszert irt fel amit elkezdtem szedni de anyukam nem orult neki. 9 honap telt el miota szedem a gyogyszert a menstruacio erossege csokkent viszont meg igy se neveznem "normalisnak" .. Anyukam ugy dontott nem szedhetem tovabb a gyogyszert. Es lassuk be en is szeretnek majd gyerekeket. Nagyon felek, hogy ismet megjon 19-21 napra vagy ami rosszabb meg annal is erosebb lesz a menstruaciom mint a gyogyszer elott volt. Pecsetelo verzesekre is szamithatok? Nagyon felek de nem akarom tovabb szedni a gyogyszert!!
2018. júl. 24. 07:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozza teszem nem most szeretnek gyereket csak hallottam, hogy valakinek azert nem lehet mert szedte a gyogyszert. Azt hiszem jobb most abbahagyni mert kesobb csak rosszabb lenne orokre meg nem szedhetem. Sok mellekhatasa van a gyogyszernek es nemsok mindent segitett mivel szinte ugyan ugy kisem mozdulok a lakasbol ha megvan. Ezert akarom abbahagyni. Szerintetek mire szamithatok? Kerlek normalis valaszokat irjatok. Mar teljesen bele betegettem ebbe ugy erzem soha nem elhetek teljes eletet mint egy normalis no. :(
2018. júl. 24. 08:00
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem tartanom kellett 1 hónap szünetet 5 hónap fogamzásgátló szedés után. Meglepődtem én is, de gyógyszer nélkül is pontosan megjött, viszont sokkal fájdamasabb volt, és hosszabb ideig véreztem, mint eddig. Most megint szedem, és nincs vele gond.
2018. júl. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha vannak mellékhatásai, szerintem se szedd :/
2018. júl. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd szeretnél gyereket-egyszer. Mégis mire gondolsz? A gyógyszer nem tesz meddővé. Az hogy anyukád nem örül, lényegtelen, biztosan azt hiszi hogy szexelsz. Az orvosodra hallgass: nem ok nélkül kaptad a gyógyszert amit kaptál. A gyógyszer az egyetlen ami jelen pillanatban megóv téged az erős vérzéstől, meg a fájdalomtól. Arra számíthatsz hogy durvábban fogsz vérezni, és ha nincs szerencséd, görcsölni fogsz mint az állat. Tizenhat évesen meg ne járjon az eszed a gyerekvállaláson, ráérsz azzal majd ha már önálló vagy, és egyedül is boldogulsz ha lelépne az apa.
2018. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"hallottam, hogy valakinek azert nem lehet mert szedte a gyogyszert." Ez igy ebben a formában marhaság. Ráadásul a mostaniaknak nagyon alacsony a hormontartalma. Gondolom anyukád ijesztgetett ezzel a marhasággal. Így akar leállítani a fogamzásgátlással, azt hiszi ez visszatart a szextől.
2018. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki kéne vizsgáltatni alaposabban ezt a dolgot, a gyógyszer is csak tüneti kezelés és nem gyógyír érdemes lenne tudni legalább hogy mitől van ez a problémád.
2018. júl. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy csökkentek a tünetek gyógyszer mellett, ugyanis amellett nincs rendes menstruációd, csupán megvonásos vérzésed. Viszont, ha így is túl erősnek érzed, tényleg érdemes lenne egy alaposabb kivizsgálás, ugyanis egy ultrahang alapján nem lehet kijelenteni, hogy minden rendben. Próbálj másik orvoshoz menni, jó lenne ha elküldene homronvérvételre is.

Teljesen egyetértek anyukáddal, 15 évesen azért gyógyszert szedni, hogy ne vérezz és görcsölj annyira, nem megoldás. A gyógyszer nem fogja megszüntetni a problémádat, csak elfedi.

2018. júl. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Masik orvoshoz mentem es elis kuldott hormonvizsgalatra meg varom az eredmenyt remelem nincs nagy gond :)

2018. szept. 9. 13:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolso ket kommentelo ugyan ezt mondta az orvosom
2018. szept. 9. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lesz eredmény és van kedved, írd meg mire jutottatok a dokival. Rendes az orvosod, hogy veszi a fáradtságot a kivizsgálásához.
2018. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!