Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógyszerszedéskor akkor is...

Gyógyszerszedéskor akkor is megjön a vérzés, ha valaki teherbe esett? Lehet, hogy gyógyszer mellett lettem terhes vagy csak egy rossz megérzés?

Figyelt kérdés
Gyógyszert szedek 4 hónapja, kb. egy hete múlt el a legutóbbi vérzésem (de jóval gyengébb volt, mint máskor), mégis olyan érzésem van, hogy terhes vagyok. Legszívesebben állandóan ennék, ideges, türelmetlen, feszült vagyok, mindenen elsírom magam és a mellem is mintha nőtt volna. Még nem mertem tesztet csinálni és amúgy is jövő héten megyek nőgyógyászhoz rákszűrés miatt, akkor úgyis kiderül. Kimutathatná már teszt? Múlt hétvégén és előtte 2 héttel voltunk együtt a párommal utoljára (távkapcsolat, ezért tudom ennyire:)) Soha nem maradt ki gyógyszer, nem szedtem semmi mást az elmúlt hónapokban mellette, ami csökkenthette volna a hatását, dehát nincs 100 %-os védekezés.
2010. jún. 19. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Én már 6 éve szedek gyógyszert, és velem is volt már ilyen, mindig túlparáztam. De aztán vettem egy tesztet és megnyugodtam. A gyógyszer nem ad 100%-os védelmet. A gyógyszerszedés ideje alatt a szervezeted egy ál-menstruációt produkál. Azért kisebb a vérzés mennyisége. Szóval ha terhes vagy. előfordulhat, hogy megjön, mert a gyógyszer mellett "kötelezően" meg kell jönnie. Ha lehet máskor ha ilyen van, vegyél egy tesztet a biztonság kedvéért. Nem vészes az ára. Már lehet kapni 900 Ft is 3 naposat.
2010. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem az árától félek, csak az eredménytől... Most már megvárom a szerdát, a dokinak megmondom vizsgálat előtt, hogy mitől parázok és megmondja majd. De lehet hogy nem bírom ki addig és elcsattogok tesztért.
2010. jún. 19. 09:53
 3/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy csak a tablettaban levö hormonok miatt van az egesz. ne parazz.
2010. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha mégis terhes lennék, lehet valami baja a babának a gyógyszertől?
2010. jún. 19. 09:55
 5/10 anonim ***** válasza:
A mai gyógyszerek már negyon kevés hormont tartalmaznak, nem valószínü, hogy problémát okoznak a babánál - én 27 éve születtem úgy, hogy Anyum 4 hónapos koromig gyógyszert szedett, és makk egészséges vagyok , pedig azok a gyógyszerek még sokkal brutálisabbak voltak.
2010. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy terhes vagy, azok a tünetek mind a fogamzásgátló mellékhatásai! Nekem is voltak egy időben, szerencsére már nem erősek, de sokszor vagyok én is ideges, meg sírós, stb. Sajnos ehhez hozzá kell szokni. A vérzés nálam fokozatosan csökkent, első pár hónapba ugyanolyan volt mint előtte, aztán szép lassan csökkent. Ez természetes, ne aggódj, nincs semmi baj ha rendesen szeded a gyógyszert!
2010. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De eddig semmi mellékhatása nem volt a gyógyszernek, lehet hogy most jön elő?
2010. jún. 19. 12:52
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocs de abból amit írtál, semmit nem látok ami a gyógyszer mellékhatása lenne, de azt sem ezekből a tünetekből mi utalna terhességre?
2010. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen gyógyszert szed a kérdező, de amit én szedek annak a papírján ezek a mellékhatások is szerepelnek: hangulatváltozások, depresszió, migrén, fejfájás, szédülés, idegesség, ingerlékenység, étvágyváltozások. Na ő ezeknek egy részét le is írta, tehát valószínű mellékhatás. Szerintem mindenkinél máshogy jönnek elő, ha tartósan fent áll, beszélj az orvosoddal, ő mit gondol erről.
2010. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pár nap múlva megyek dokihoz, de ha nem mennék, akkor is felhívnám. Mi utal a tüneteim közül terhességre? Egyszerűen a megérzésem:) De amúgy a hangulatváltozás, a folyamatos éhség, egyes ételek megkívánása, nőtt a mellem (de nem úgy, hogy híztem volna), pedig amióta a gyógyszert szedem, nemhogy híztem volna, de fogytam.
2010. jún. 19. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!