Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés után mikor szabad...

Szülés után mikor szabad elkezdeni fogyókúrázni, és hogyan kell?

Figyelt kérdés
Ismerem magam, és tudom, hogy magától nem fog leszaladni a felesleg szülés után. Még van 7 hetem a szülésig, de már most szeretnék felkészülni, tájékozódni erről. Sajnos eleve túlsúllyal indultam, előtte akrtam lefogyni, de eléggé akaratgyenge voltam, és mire rávettem volna magamat, összejött a babánk.:D 158 cm vagyok, és körülbelül 52 kilónak kellene lennem alapból. Én 55kg-ra szeretnék lefogyni, tudom, hogy ez nem megy egyik pillanatról a másikra. Sajnos 68 kg-mal kezdtem a terhességemet, most 80 kiló vagyok, remélem ez alatt a 7 hét alatt már nem fogok gyarapodni. Nemrég hagytam abba a melót, azóta visszaesett az étvágyam, végig nagyon jó volt az emésztésem. Mikor kezdhetek el fogyózni? Tudom, hogy a szoptatás miatt nem lehet nagyon, mert a tejben benne kell lennie a megfelelő tápanyagoknak. Kinek milyen tapasztalata van, hogyan dobtátok le a felesleges kilókat. Azok válaszát várom elsősorban, akiknek nem magától ment le a súlyfölösleg. Köszönöm:D
2010. jún. 19. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

nem éhezz, de figyelj oda mit eszelszoptatáskot. (nem kell "kettő helyett enned")

korlátozd a szénhidrátot (cukor, kenyér, krumpli)

És elkezdhetsz szép fokozatosan tornázni is én sokat úsztam, gimnasztikáztam. nekem 4-5 hónap alatt lent volt a 10 kiló, a tejemmel semmi baj nem volt 1 évig szoptattam.

2010. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szeretnék úszni járni, tök jó lenne, csak az a gond, hogy nincs hova tegyem a gyereket. Külföldön élünk a párommal, nincs itt a család segíteni, barátok meg dolgoznak napközben és itt, mire esetleg valaki el tudná vállalni a gyereket, addig bezár az uszoda. (Pedig kapnék rá kedvezményt, és én is gondoltam már rá, hogy úszni kéne eljárni, de ha babysittert fogadok, az megint pénz. Így majd max csak hétvégén tudok úszkálni, de minden nap szeretnék):(
2010. jún. 19. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!