Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék a fájdalmas...

Mit tehetnék a fájdalmas puffadás ellen?

Figyelt kérdés

Nagyából fél éve figyeltem fel rá, hogy mielőtt megjön rengeteg levegő van bennem és jön is ki. Amikor megjön, az még rosszabb. Nagyon erős görcseim vannak és a

mellé még jön ez az iszonyú fájdalmas puffadás. Teljesen egyenesen sem tudok ülni, mert a hasamban, illetve az alhasamban rettentő szúró fájdalom hasít belém több ponton pici mozgásra is. Hallom ahogy mozog bennem a levegő, nagyon hangosan. Annyira tele vagyok vele, hogy a mozgás sem megy.

Fogalmam sincs, hogy ezzel mit tudnék csinálni. Nézegettem neten, és a puffadás címszó alatt csak a has megnagyobbodását értik. Nem olvastam sehol, hogy ez bárki másnak is fájna. Nekem viszon nagyon fáj. Nem igazán tudom, mit tehetnék 6 napnyi fájdalmas "puffadás" ellen? A pukizás úgy ahogy megy, nagyon sok ki is jön, viszont sokkal több marad bent. Szerintetek? 19/L



#menstruáció #puffadás #fájdalmas puffadás
2018. júl. 26. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nospa? Valami görcsoldót próbálj ki szerintem.
2018. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A Nospát minden alkalommal szeden, minden nap az előírt mennyiséget.

A menstruációs görcsökkel az ég világon semmit nem csinál, a puffadással meg végképp. Talán picivel többet pukizok, de nem enyhít semmit.

Próbáltam az Espumisan-t is, amit kimondottan puffadásra találtak ki. Normál napokon tényleg segít, de ezeken a szörnyű napokon nem csinál semmi. :(

2018. júl. 26. 19:03
 3/5 szántóvető ***** válasza:
90%
valószínűleg a táplálkozással és a mozgáshiánnyal függ össze,tehát ezirányban kéne elindulni és szakember segítségét kérni.
2018. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
A hormonális változások kihatnak a bélbaktérium-flóra összetételére is. Ezeken a napokon különösen kellene figyelni a táplálék alapos megrágására, a lassú evésre, hogy minél kevesebb levegő kerüljön nyelésnél a gyomorba és célszerű lenne diétás menü. A széntablettából meg naponta 3-4 szemet nyugodtan be lehet venni.
2018. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van, de szerencsére csak második nap.


Akkor hiába csinálok bármit, puffad, fáj, görcsöl és pukizok iszonyú sokat. Emellett 3-4x hasmenés ugyanúgy görcsökkel, báh.


Úgyhogy gyógyszer kora hajnalban, aztán reggel, majd egész délelőtt csak fekszek melegvizes palackkal a hasamon.

Délután meg dolgozgatok valamennyit.

2018. júl. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!