Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Valamire allergiás vagyok,...

Valamire allergiás vagyok, amitől felpuffadok és már napok óta rosszul vagyok. Voltunk ezzel orvosnál és megyünk tovább kivizsgálni hogy mire vagyok allergiás de semmit nem mondtak hogy addig mi az anymat kezdjek a puffadas ellen. Tippek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 26. 17:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Termeszetesen probalom kikuszobolni az etelt amire allergias vagyok de nm jobb semmivel
2018. márc. 26. 18:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát egyáltalán nem biztos, hogy allergia sokféle emésztési probléma van, például ételintolerancia más mint az étel allergia. Bátran próbáld ki a borsmenta teát, olcsó és ártalmatlan. Nekem használt, előtte ezreket dobtam ki mindenféle puffadás gátlókra amik nekem se használtak. Azt a jó hírt tudom veled megosztani, hogy nemsokára megszűnik az összes betegség!
2018. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb allergéneket megpróbálhatod kiiktatni az étrendedből: gluténes kaják, tej és tejtermékek, szója, tojás. Ne várj azonnali eredményt, jópár napnak vagy hétnek el kell telnie, hogy teljesen megszűnjön a puffadás.

Viszont tudom, hogy ez így egyszerre elég durva, megpróbálhatod egyesével is. Pl. nem eszel tojást, és semmilyen tojásos kaját (még tojásos tésztát sem). Ha max. egy-két héten belül helyrejössz, akkor valószínűleg a tojás a ludas.

A laktózérzékenységet még egyszerűbb kiszűrni: vegyél valamilyen laktóztablettát a patikában (sokféle van), ezt minden tejtartalmú étel/ital előtt be kell venni. Ha elmúlnak a panaszaid pár nap múlva, akkor megintcsak nyert ügyed van.

Sajnos a tejjel más gond is lehet, mert a tejfehérjére is sokan allergiásak. Arra meg nincs gyógyszer, teljesen el kell hagyni.

Szóval próbálkozhatsz a vizsgálatig is; viszont a vizsgálat előtt pár nappal egyél rendesen mindent, mert ha nem, akkor az esetleg fennálló allergia ellenére is negatív lehet az eredmény. A gluténérzékenység (meg még sok más is) egy egyszerű vérvételből kimutatható egyébként. A laktózérzékenységet meg nyálból is ki tudják mutatni (igazából nem konkrétan nyál, hanem egy pálcikával letörölgetik kicsit a szájban az arc belső feléről a nyálat és a hámsejteket, abszolút nem fáj, még csak nem is kellemetlen, viszont fizetős, ötezer forint).


Esetleg próbálhatsz "bogyókat" is, bár nekem sem jött be egyik sem, de neked hátha: az Espumisan a legközismertebb, de van még egy csomó másik is, a patikában tudnak ajánlani közülük.

2018. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ekcémám is van a puffadás mellé,es koszonom a valaszokat😊
2018. márc. 26. 21:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Es Apo-Famotidin,azt hiszem igy kell irni,enyhitette a puffadast egy orara kb
2018. márc. 26. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!