Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanások az állam körül....

Pattanások az állam körül. Valamilyen megoldás van erre?

Figyelt kérdés

Az utóbbi másfél évben akne, pattanások jelennek meg az állam környékén két oldalt. (Eddig nem volt különösebb gondom pattanásokkal.)

Ezek viszont nagyon mélyek, nagyok és szinte kinyomhatatlanok ráadásul két hétig lehetetlen őket bármiféle krémmel lebombázni (akneroxid,szalicilsav, effaclar duo, rázó folyadék). Megfigyeltem hogy a menstruációm előtt pár nappal kezdődnek előjönni viszont mire elmúlna.. addigra jön a következő ciklus. Kértem teljes vérképet a hormonokra (progeszteron,ösztradiol,LH, tesztorszteron, prolaktin,fsh,tsh,t3,t4) Mind közül a prolaktin lett csak magasabb de elvileg az nem befolyásol semmit.


Profi Kozmetikus is tisztítja az arcom.


Valakinek lenne esetleg valamilyen tanácsa erre a problémára? Milyen vizsgálat lenne még célszerű?



2018. júl. 27. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy az állon megjelenő pattanások az emésztéssel vannak kapcsolatban (egyszer mondták, talán pont a bőrgyógyász). Ki is derült, hogy gondok vannak az emésztésemmel, mióta rendszereztem az evést, nem vagyok pattanásos sem.

Szóval talán érdemes lenne ezt is ellenőrizni, esetleg ételallergiákat.

2018. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Ez a téma engem is érdekel, én eddig azt hittem a borotválkozástól van.

Utolsó: hogy kell rendszerezni az emésztést?

2018. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtam, hogy rendszereztem az evést...

Össze-vissza ettem, rendszer nélkül, ahogy esik, úgy puffan alapon. Volt, hogy az egész napi ételmennyiséget este, amikor már nem láttam az éhségtől.

2018. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egészségesen táplálkozom.. fehérjedúsan és minőségi szénhidrátot viszek be, nagyon odafigyelek a mindennapi táplálkozásomra. Cukor és fehér lisztek kizárva. Ugyan tojást és túrót valamint natúr joghurtot viszonylag rendszeresen fogyasztok azt gondolom hogy mivel tényleg a mensturáció előtt jelenik meg hogy nem ez okozza :/
2018. júl. 27. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem ezek a nagy pattanások nem jönnek ki, ha semmilyen tejterméket nem eszek. Egyébként ugyanígy volt mint neked, a ciklushoz igazodva jöttek ki. Pattanásom így is van, de csak azok a kicsik, amiket ki lehet nyomni vagy el lehet krémmel tüntetni.
2018. júl. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy megpróbálom ezt a hármat kiiktatni teljesen .. :S Mennyi idő kellett neked hogy teljesen elmúlt?
2018. júl. 27. 10:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha 1 hónapig nem viszek be tejterméket, akkor a soron következő menstruacio elott mar nincs ilyen pattanás. Egyébként valahogy attól is függ, hogy a ciklus hanyadik napján esz a tejterméket. Volt hogy a közepén megettem egy sajtos pizzát és nem jöttek ki, de hat ki kell tapasztalni. Az biztos, hogy a menstruacio előtti egy hétben egy sajtevés betokosodott, kemény, kinyomhatatlan pattanasokat okoz.
2018. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hm... akkor mégis csak van a kettőnek köze egymáshoz.. Köszi :)
2018. júl. 27. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!