Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik a legjobb légáteresztő...

Melyik a legjobb légáteresztő egészséügyi betét? (Már ha van ilyen egyáltalán. )

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 12:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a Libresse, vagy igazából bármelyik, amelyiknek pamutos a teteje. Legalábbis ezeknél sokkal később kezdek befülledni, tovább marad tiszta érzés. Viszont a műanyag tetejűel nekem nagyon rosszak, dörzsöl, jobban/hamarabb beizzadok. Mondjuk nem tudom ez a légáteresztés miatt van e, de a pamutos tetejű betéttel tovább érzem tisztának magam, mint a műanyagossal. Bár én amúgy is szkeptikus vagyok, h egy eü betét lehet e légáteresztő. Már csak mert el nem tudom képzelni azt, h a levegőt beengedi, ugyabakkor a vért meg bent tartja... Meg, ha már légáteresztő: akkor sztem egy műszálas bugyi egy passzos skinny farmer alatt sokkal kevesebb levegőt ereszt át, mint bármelyik eü betét. Ha légáteresztő, ha nem én ezeket javaslom: Libresse bármelyik, Bella for teens kék és zöld (a sárga műanyagos) Tesco saját márkás. Én ezeket szoktam használni, de mire kitapasztaltam, h nekem ezek a legjobbak, kb az összes létező betétet kipróbáltam, mert nem vagyunk egyformák, ezért mimdenkinek más a legmegfelőbb betét. Nekem kb mindenki az Alwayst mondta, ki is próbáltam, es tényleg elég jó, viszont nekem a Libresse jobbnak bizonyult. Neked is azt javaslom, próbálj végig minnél több félét, és a számodra legmegfelelőbbet kezdd el használni, mert nagyon nem mindegy, h egy kényelmetlwn, vacak betéttel kínlódod végig a mensit, vagy pedig olyannal, ami kényelmes, és praktikus.... Sokan itt rontják el, h egy vagy 2 betét után kijelentik, h betétet használni borzasztó... Persze, van olyan is, ez tény, de vannak olyanok is, amit alig érezni a bugyiban, vagy ha érezni is, akkor sem kellemetlen. Csak az a baj, h sokan nem beszélnek a mensiről a kislányukkal, esetleg sajnálnak pár száz forinttal többet áldozni a jobb minőségű betétre, így nem csoda, ha már rögtön az elején útálják az egész menstruációt... Anno én is így voltam. Amikor először megjött anyám pennys betétet hozott, ami szörnyen rossz volt... De cserébe olcsó. Anyu annyira nem foglalkozott ezzel, h a 90-es évek végéig ő vattát használt... :O Még jó, h nekem nem azt adott elsőre, bár a pennys betét is csak egy fokkal volt jobb, és rettegtem a mensitől, negatív, rossz, mocskos dologként éltem meg. Ott kezdett enyhülni a dolog, amikor egyszer a suliban kérnem kellett betétet az iskolaorvostól, ami asszem Always volt. Kb azonnal éreztem a különbséget a pennyshez képest, sokkal jobb, szárazabb, frisebb érzésem volt. Így annyira nem voltam már elszontyolodva, és akkor találtam ki, h muszáj kezdenem ezzel valamit, hiszen néhány 10 évig még tuti menstruálok, és meg kellene próbálni a lehető legjobbat kihozni belőle, elérni, h minél kevésbé viseljen meg a havibaj. Két lehetőségem volt: betét vagy tampon. Tampont nem akartam használni, és azóta sem akarok, 3 mensit leszámítva a gimiben, mert cikiztek a csajok az évfolyamból, h ciki a betét, a tampon sokkal menöbb. Számomra sokkal több hátrány van, mint előnye, a legdurvább az volt, h nekem eddig csak akkor görcsölt a hasam mensikor, amikor tampon volt bent. Se előtte,se utána nem görcsöltem sose.. Nem állítom, h a tampon miatt volt, bár egy picit gyanús.. Így aztán maradtam a betétnél, elkezdtem próbálgatni öket, úgy csináltam, h egy csomag Allways mindig volt (akkor még az tűnt a legjobbnak), de mimden hónapban vettem valami más fajtát kipróibálni. Így szépen végig próbáltam mindet, és a Libresse volt számomra a legmegfelelőbb, így az lett az egyes számú befutó. Igaz, h majd 10 évembe tellt, de sikerült eljutni arra a pontra, h egyáltalán nem érzek bármilyen hátrányt, ha mensizek, esetleg a strandolásba tud egy picit bekavarni, de tudatos tervezéssel az is megoldható.


Bocsi, kissé elkalandoztam, csak annyira rossz, h nagyon sok nőt megvisel ez a dolog, pedig csak hozzáállás kérdése az egész. A mensi a nöi lét hozadéka. Van, volt, és lesz is még egy darabig. Ha tetszik, ha nem. Lehet úgy hozzá állni, h görcsösen magunkba roskadva várjuk, h elmúljon, bár ez nem visz előre, és sokat kell még így átvészelni, mire elmúlik. Úgyhogy a másik lehetőség meg az, h elébe megyünk a dolgoknak, és megpróbáljuk a legtöbbet kihozni belőle, kialakítva a kényelmi, higiéniai szokásokat, apró kis praktikákat, amikkel megkönnyíthetjük az életünket ezeken a napokon is. Nekem már sikerült szóval nem lehetetlen a dolog, csak el kell határozni magunkat. Nekem semmi extra nincs a mensim alatt, bármit ugyanúgy tudok csinálni, mint amikor nincs meg. Fesztiválra megyek, sportolok szociális életet élek olyankor is, és betéttel teszem mindezt, nem tamponnal!

Na mindegy is, nem ragozom tovább, remélem azért tudtam segíteni, még ha egy picit el is tértem a tárgytól, de bízom benne, h lesznek akiknek hasznára válhat ez a válasz.

2018. aug. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!