Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kislányomnak (11 éves) van...

Kislányomnak (11 éves) van egy gyanús csomó a mellében! Gyermekorvoshoz vagy gyereknőgyógyászhoz vigyem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy most kezd neki nőni, és tegnap este eszrevett a bal mellében egy csomót, és sírva jött hozzám. Próbáltam megnyugtatni, de en is eléggé megijedtem. Hová vigyem, és mit mondjak neki, hogy mit fognak vele csinálni a vizsgálaton?

2018. aug. 16. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális, most kezd el nőni. Most kezdenek kifejlődni a tejmirigyek, ami okozhat fájdalmat, duzzadt csomókat. Ha megnézed, neked is van ilyen, és az se ritka, hogy fáj a ciklus bizonyos napjain.

Nem kell szegény kislànyra a frászt hozni, teljesen egészséges.

2018. aug. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet teljesen normális is, a nemi fejlődésével van összefüggésben. De ha az megnyugtat, akkor vidd el a háziorvoshoz.
2018. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A masikba is van csomo, de ez nem novekedesi szerintem, mert teljesen kemeny, es az oldalaban van.
2018. aug. 16. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg a gyerekorvosnak!
2018. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Nekem is ilyen volt. Növésben van, azért ilyen.
2018. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Ebben a korban lehetséges cysta, ami a tejjáratok növekedése során alakulhat ki, nagyon gyakori, de be is gyulladhat, ekkor tapinthatóvá válik, fájdalmas, esetleg a bőr is piros felette.

Ultrahangvizsgálatra van szükség, beutalót háziorvos illetve lényegében bármely orvos adhat. Ha elérhető, mammográfiás központba menjetek, ott megfelelő minőségű az UH gép illetve olyan orvos fogja vizsgálni, aki látott már ilyet.

Ezzel együtt lehet, hogy csak a növekvő tejmirigyeket érzitek. Próbáld meg megnyugtatni, ha nagyon fáj, lehet borogatni.

2018. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

6. vagyok, nem írtam oda, hogy emlővizsgálattal foglalkozom 15 éve, évi 11 ezer mammográfiát látok, heti kb 40-50 emlő uh-t végzek, évi 500 szövettan, 1100 vékonytűbiopszia/cystapunctio, heti 2 drótjelölés, mindez másodmagammal.


Ez nyilván kevés ahhoz, hogy ezen az oldalon segítő szándékkal térítésmentesen válaszolhassak emlős kérdésekre. Pontozz csak le, ennyit tudsz😋

2018. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszokat, ment a zöld pacsi!!

6os valaszolo, nagyon orulok hogy egy szakmabeli is adott tanacsot!

Holnap viszem orvoshoz.

2018. aug. 16. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!