Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tamponhasználat? Ez...

Első tamponhasználat? Ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok 16éves vagyok és most elöször próbáltam ki a tampont. Korábban mindig is féltem a használatától de úgy éreztem egyszer meg kell szoknom. Szval kipróbáltam tegnap és mikor felhelyeztem nagyon rosszul lettem. Elkezdtem leizzadni bepánikolni és egy kicsit szédülni is éreztem h leesik a vércukor szintem és elgyengülök. Elég rosszul viseltem az elején járni is kényelmetlen volt pesog alapjában véve jól helyeztem fel mert nem igazán éreztem csak azért mert folyton arra gondoltam h most tampin van bennem. Mennyire normális ez a reakció? Ez a szédelgés legyengülés?

Előre is köszönöm:)



2018. aug. 19. 00:03
 1/9 anonim válasza:
87%
Szűz vagy?
2018. aug. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes a legerősebb napon használnod először, és először próbáld a legkisebbet. Illetve amiket leírtál simán lehet pszichés reakció mintsem tényleges probléma.
2018. aug. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Ez nálam több év tamponhasználat után is előfordul.
2018. aug. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

na, én ezért nem használok tampont.


29 vagyok, simán felmegy, de utálom, hogy bennem van :(

2018. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Van aki irtózik a tampontól. Lehet ösztönösen van így ne erőltesd!
2018. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte 100% hogy pszichés reakció volt, elsőre megijedtél attól, hogy egy idegen test van benned.
2018. aug. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Toxikus sokk szindróma a neve a tamponod használati utasításában is benne van. Akinél előjön, soha nem használhat tampont, akár el is ájulhatsz. Egyik barátnőmnek is ez van.
2018. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Másszóval eddig mindenki hülyeséget írt. Vedd csak elő a kis papírt, ami a tanponhoz volt, írnak róla. Ne használd, ha újra előjön. Ahhoz meg, hogy szűz vagy-e semmi köze.
2018. aug. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Én is az ilyenek miatt nem szeretem a tampont, bár én nem jártam így hál istennek, de nem is szeretnék. 3-4 mensinél használtam tampont, még a gimibe, mert a csajok szerint ciki betétet használni egy csinos, gimnazista lánynak. Kipróbáltam, nem jött be egyáltalán, szerintem sokkal több hátránya van, mint előnye. Nekem fizikai problémám csak annyi volt a tampontól, h amikor azt használtam, nagyon görcsölt a hasam. Se előtte, se azóta nem volt görcsöm mikor mensiztem. Viszont belegondoltam, h megfeszíti a hüvelyizmokat, hiszen nem magától marad a helyén, és az idővel elkezd meggyengülni, mert hiába nem érezni, de nem jó, h a hüvelyizmok folyamatosan feszülnek amíg ott a tampon. Vegyél egy kiflicsücsköt finoman az ajkaid közé, pár perc múlva a fél arcod el fog zsibbadni, hiába nem szorítod rá az ajkaidat, és hiába nem nehéz a kifli darab. Viszont az izmok nem a természetes hyzetükben vannak, hanem kényszerhelyzetben, ami nem igazán tesz jót. Hosszú távon meg végképp. Már csak ezért sem terhelem a hüvelyemet feleslegesen tamponnal, mert gondolni kell arra is, h később is szükségem lesz még rá. Nem is beszélve arról, h ritka undorító egy véres tampont kiszedni magamból: cuppan mikor kijön, sokszor még egy adag vér is jön utána, a kezemre is mindig jutott a vérből, ha máskor nem is de amikor betekertem wc papírba. Miután végeztem, a budi általában úgy nézett ki mint egy csatatér. Arról meg nem is beszélve, h elég hülyén éreztem magam amikor meztelen voltam, és láttam a tükörből, h egy kék cérna lóg ki belőlem... Ezért aztán maradtam a jól bevált betétnél.

Szerintem nem kell mindenáron erőltetni a tampont, ha nem megy. Inkább meg kell tanulni rendesen használni a betétet, és egyből nem lesz kínlódás betétbe menstruálni. Ha valaki ismeri a testét, és nem fél picit kísérletezni, akkor betéttel is ugyanolyan tisztán lehet tartani a dolgokat odent, mint tamponnal. Ha gondolod, írhatok pár hasznos dolgot, tapasztalatot. Ha tényleg tss-ed volt a tampontól, akkor jobb, ha mielőbb megbarátkozol a betétekkel, mert tampont nem használhatsz többet. Nekem is járt így egy ismerősöm, őt a mentő vitte el, és napokig kórházban volt. Én a helyedben elmennék dokihoz, ő meg tudja mondani, h tss volt e vagy pszichés alapú.

2018. aug. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!