Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan őrizzem meg az intim...

Hogyan őrizzem meg az intim higiéniámat?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom/hallom, hogy ilyen tisztasági betétet, olyan intim mosakodót használunk mi, nők a mindennapokban. Azonban én eddig nem fordítottam különösebb figyelmet ezekre, a rendszeres borotváláson és a menstruáció alatti tamponhasználaton kívül. Eddig tusfürdővel mostam odalent, odáig eljutottam hogy pár hete már csak tiszta vízzel mosom. Sajnos sokszor kaptam el fertőzést is, ezért vagyok kiváncsi nálatok mi az “alap”, ha intim higiéniáról van szó.
2018. aug. 28. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én használok intim mosakodót, heti 2-3x biztosan, uszoda után, vagy szex után, vagy ha nagyon meleg van. Segít megelőzni a fertőzést, a viszketést, meg a bepállást. Amúgy meg tiszta vízzel mosom.
2018. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Én mindig este tusolok, fürdök. Normál tusfürdőt használok, néha intim mosót, csakhogy fogyjon, szárazra törlöm magam, főleg pamutalsót hordok, tangát, franciát, ami épp a kezembe akad. Reggel vékony tisztasági betét mindennap. Csak tampont használok, nem bírom a betétet, szerintem a meleg, műanyag a fertőzések melegágya. Nagyvécét igyekszem tusolás előtt intézni, ha mégsem akkor nedves toalettpapír. Ha túlságosan megizzadok, akkor intimtörlőkendővel áttörlöm magam. Borotválom odalent az egészet, utána aloe sprayt használok hogy ne pirosodjon, gyulladjon be. Kb. ennyi, lehet más ennyit sem tesz, vagy még többet is, nekem így jó, nem szokott fertőzésem lenni.
2018. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2.: megkérdezhetem, milyen aloe sprayt használsz?:)
2018. aug. 28. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Figyelj, igazából ez a dolog elég kétélű. Attól mert más minden kence ficét magára ken odalent, az még neked lehet nem jó. Tusfürdőt semmiképpen se kenj oda, én csak borotváláskor használok oda, amúgy tiszta víz, és nem, nem vagyok büdös.

Tisztasági betétektől viszketek mint a nyavaja, intim tusolók sem tesznek jót.

Ezek a rendszerek fertőzések miegymás, inkább étrenden kellene változtatni, vitamint szedni, hogy rendbe tedd az immunrendszered. Vagy használhatsz hüvelyflóra helyreállítót heti egyszer talán, nem tudom, a tájékoztatón rajta van. :D Ülőfürdők, teák, stb. Rendszeres sport. Persze mindenek előtt egy kivizsgálás hogy nincs e nagy bajod. Ha nem, akkor a fentebbiekkel kellene törődni.

2018. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Csak tiszta vízzel mosom, tusfürdőt csak a szeméremdombon használok. Szagra nem érkezett még panasz☺ . Mensikor tampont is, betétet is használok, olyankor nedves törlőkendővel szoktam áttörölni, ha kell. Tisztasági betétet csak néhány napig szoktam egy ciklus alatt, amikor épp szükség van rá.

Tartós szőrtelenítettem(most már csak a fenntartó kezelések vannak bizonyos időközönként),ott lent nagyon bevált, így semmi irritáció nincs.

Néha szoktam egy hüvelyflóra helyreállító kúrát csinálni(nem sűrűn, kb fél évente, vagy még ritkábban, ha esetleg érzem, hogy valami kezd nem okés lenni).

Kizárólag pamut bugyik, tanga csak céllal ☺ .

Fertőzésem évek óta nem volt.

2018. aug. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

A tiszta víz használata jó, intim mosót hetente párszor.

Fontos a pamut alsónemű, ha hajlamos vagy a fertőzésekre akkor tejsavas kúp hetente egyszer. A nőgyógyászom azt mondta, hogy tisztasági betétet csak akkor használjak, amikor nagyon szükséges, azokból is légáteresztőt, mint pl a Biointimo.

Egészségügyi betétből is ha lehet nem a túl műanyagokat, tampont, lent nyulkálás pedig csak tiszta kézzel.

És persze szex után pisi és mosakodás (vagy intim törlőkendő használata) alap

2018. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aloe First Spray
2018. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!