Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan őrizzem meg az alakomat...

Hogyan őrizzem meg az alakomat a serdülőkor idején?

Figyelt kérdés
Heti 3x járok kézilabdázni+ heti 1x lovaglás. Nem vagyok nagyon kövér, de megjelent egy kis felesleg a hasamon, combomon és a fenekemen. 164 cm és 54 kg vagyok. Próbáltam rászánni magam futásra vagy ilyesmi de nem megy.. segítsetek! 14/L
2013. márc. 28. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A sportolóknak zsírégetéshez szálkásító diéta kell és areob edzés. Aerob edzésnek a kézilabda is jó, úgyhogy csak az étrendedet kéne összerakni.

Napi bevitel:

-Fehérje: 2 gramm testtömegkilogrammonként

-Szénhidrát: 1-3 gramm testtömegkilogrammonként

Ebből kell összeállítani az étrendet:

-Fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás

-Szénhidrát: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

-Zsír: omega3, lenmagolaj.

A magasabb szénhidrát mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5 kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1 kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.


Továbbá a jövőre való tekintettel be kellene vezetned az állóképességi sportjaid mellé valamilyen erőedzést. Izomzatot kellene építeni komolyabb fizikai munkával: az izom mindenkin jól mutat, gyönyörűen formásít, magabiztosságot ad és jobban fogod bírni szellemileg is a mindennapi stresszt.

2013. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat! annyi lenne a kérdésem, hogy ez a napi 1-3 gramm szénhidrát stb.. mit takar? mármint nem vagyok jó az ilyenekben tehát sz 1-3 gramm kilónként az kb mennyi?(ilyenre gondolok: 3 szelet kenyér stb.)
2013. márc. 28. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:
54 Kg vagy, így 50-150g közötti értéket kell bevinni. 1 kiló kenyérben 400g szénhidrát van, tehát kb a kenyér egyharmada lenne ideális.
2013. márc. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. márc. 29. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!