Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon begyulladt szőrtüsző?

Nagyon begyulladt szőrtüsző?

Figyelt kérdés
Mindig érzékeny volt a bőröm, folyamatosan kipattogtam, amikor lent borotválkoztam. Tényleg mindennel kentem már, de mindig csúnya lett. Most viszont durván begyulladt az egyik szőrtüsző, és hatalmas pattanás nőtt ott, nagyon megijedtem mikor megláttam. Ez el fog múlni, másnak is volt már ilyen? Mit tudnék tenni, hogy ne járjak mindig így? A szőrtelenítés tönkreteszi a bőröm.
2018. aug. 30. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyd szorosen
2018. aug. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt nem szeretném, meg szerintem más se.

De a gyulladás el fog múlni? Ez egy sima pattanásnál jóval nagyobb. Most megpiszkáltam, mert azt hittem kitudom nyomni, de nem sikerült. Már nem fogok hozzá nyúlni, de valamit tudnék tenni, hogy ne legyen nagyobb baj belőle? Még mindig gyomorgörcsöm van, hogy ne talán valami komoly probléma lesz ebből.

2018. aug. 31. 00:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Jóddal kenegesd, nekem bevált ilyenre.
2018. aug. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a borotválásnak ez lehet a következménye.
2018. aug. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

El fog múlni, de jó eséllyel van benne szőrszál, mármint olyan ami nem tud kinőni (legalábbis nekem mindig akkor lesz ilyen , nekem a lábszáram érzékeny borzasztóan), és addig amíg az ki nem jön addig gyulladt, és nem múlik el a pattanás sem. Sajnos olyankor ki kell piszkálnom, sebes is lesz sokszor, utálom☹ .

Esetleg próbáld meg fertőtleníteni, állítólag a tetrán kenőcs is lehúzza a gyulladást(nekem nem igazán vált be, de hátha neked igen).

2018. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon félek hozzá nyúlni, mert hatalmas és undorító.:( Próbáltam kiszúrni, de csak nagyon vérzett és megint bepánikoltam, utána lefertőtlenítettem Betadine-nel. Úgy félek, hogy valami komolyabb lesz belőle.
2018. aug. 31. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, valóban komolyabb lehet, mégpedig orvosi beavatkozás. Kenegetheted valamivel hátha lejjebb megy, de míg a szőrszál a bőr alatt lesz, addig a gyulladás is fennáll. Világítsd meg erős fénnyel, fogj egy steril orvosi tűt, fertőtlenítsd le a helyet, keresd meg a szőrszálat. Ha megvan, akkor szépen megpróbálod kiemelni.

Nekem 2x volt ilyen és bevált. Próbáld viszonylag gyorsan csinálni és pontosan, mert ha vérzik nem fogod látni

2018. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!