Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fehér folyás? (Lent! )

Fehér folyás? (Lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves vagyok és eddig nem nagyon észleltem hogy lenne fehér folyásom (de akinek megvan, mindenkinek szokott lenni, ha jól tudom?) és nemrégiben észrevettem, hogy menstruáció előtti 2 hétben szokott lenni és először azt hittem, hogy gomba, de hogyan lehet megállapítani, hogy nem az?

Mert a hüvely falán néha ott marad, ez normális? A folyásra értem és így ahogy szétnyitom a kisajkakat, kicsit fakó, nem tudom a folyástól-e vagy alapból ez normális, hogy olyan színű?:\ És mit lehet vele csinálni,hogy lejöjjön ez a réteg stb, ez érdekelne.

Tünetem nincs más, ezért gondolom, hogy nem gomba, néha olyan tojásfehérjés színű, de nem piros barna stb.

Na meg az érdekelne, hogy a hüvely fala milyen színű meg hogy néz ki, mi a normális? (tükör segítségével néha megnézem, hogy tudjam ha valami baj lenne)


Köszi a válaszokat. :)



2018. szept. 8. 21:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Ezt a fehér folyást mindig próbálom letörölni, hogy ne maradjon ott a hüvely falán, lehet, hogy ezzel ártok? Mert a normális fehér folyás ha jól tudom tisztítja a hüvelyt. Valamint nem az egész hüvely fakóbb, hanem épp ahol a kisajak szétnyílik
2018. szept. 8. 21:29
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Ami lényeges igazán: Változás állt be. Szerintem érdemes dokihoz ellátogatni. Az itteni válaszolók azt fogják mondani h semmi baj, meg nekik is van. Ennél a pontnál jelentem: A nők egy jelentős részének van Gardnerella Vaginalis baktérium kolónia a hüvelyében. Az oda nem kell, nem való. Fakultatív patogén. Más kérdés h okoz e tünetet.


Hogy gomba-e,meg hogy derül ki..? MIKROBIOLÓGIAI TENYÉSZTÉS gomba irányában. Avagy direkt kenet hüvelyből, ott pl tisztasági fok mértékét meg tudják állapitani.

2018. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hogy a hüvely falát le szoktad törölni. Teljesen felnyúlsz? Fehéres lepedék is szokott lenni? Esetleg küldhetsz képet róla, de nem vagyok távgyógyító, előre szólok.
2018. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hüvelyedbe ne nyúlkálj, és ne mosd ki! Az TILOS! Amit leírsz, az teljesen normális fehérfolyás. Vízzel le lehet mosni a hüvely bejáratáról és az ajkakról. Beljebb nem szabad, mert felborítod a hüvelyflórádat!
2018. szept. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!