Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért pirosodik ki és gyullad...

Miért pirosodik ki és gyullad be "lenn" egy nappal borotválás után? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon zavaró,mert 1-2 nap múlva már szúrós, és nemtudom újra borotválni, mert fáj, kisebesedik.... Léci adjatok ötleteket mivel kerülhetném ezt el úgy, hogy továbbra is borotválnám inkább... Köszönöm :)
2010. jún. 22. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ne borotváld!

most is egyértelmű, hogy nem figyelsz a bőröd fertőtlenítésére a borotválás előtt és után, gyantáztass vagy használj szőrtelenítő krémet, de amúgy is higiénikusabb a szőr, vágd rövidebbre egy nyíróval és kész

2010. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet nem elég éles már a borotvád és csak nyúzod rajta bőrt! Vegyél új borotvát! Használj borotvahabot vagy gélt, ne pedig szappant! És miután leborotváltad fertőtlenítsd le! Lehet pl arcszesszel is. Saját példámból tanulva azt is mondom neked, hogy ne borotváld túl sűrűn. Várd meg amíg hosszabb lesz, és akkor nem sebesedik ki.
2010. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is sokáig volt ilyen problémám, és sok mindent kipróbáltam. Végül az jött be, hogy mindig alaposan kendd be a bőröd géllel, habbal vagy tusfürdővel vagy egyéb síkos dologgal, amit használsz, és minél kevesebb húzással próbáld leszedni a szőrt, és nagyon óvatosan, ne nyomd rá. Utána fontos, hogy alaposan megtisztítsd a területet, és utána kendd be. Ami nekem bevált, az a Veet szőrbenövésgátló kréme, amit eredetileg gyantázás utánra ajánlanak, de nekem tökéletesen bejött erre a célra is. Csak vigyázz, hogy lehetőleg ne kerüljön kényes helyre:) És ha teheted minél gyakrabban kendd be vele, pl. ha esetleg el kezdene viszketni, mikor nőnek vissza a szálak. 2-3 napig így teljesen rendben van és 3-4 nap után pedig már le is tudom szedni újból, ha nagyon kell:)
2010. jún. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kipirosodásra, gyulladásra használj neogranormon kenőcsöt, az jó hámosító.
2010. jún. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én a neogranormon törlőkendőt próbáltam ki "borotválkozás" után és nem pirosodott ki, se semmi:)

pedig nekem 1óra se kell után és tiszta vörös... :S

2010. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!