Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mell ciszta leszívása?

Mell ciszta leszívása?

Figyelt kérdés
4x7 mm-es cisztát találtak a mellemben, amit azon melegében le is szívtak. Eredmény rövidesen. Ugyanakkor azt olvasom, 2 cm alatt ez nem szokás. Ki tud erről biztosat? Csak mert fura, hogy máshol még akkor sem törődnek az emberrel, ha kellene, itt meg minden várakozás nélkül, azonnal "intézkedtek". Amúgy: szorítsatok, kérlek :-) Köszi a válaszokat.

2018. szept. 20. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem láttak UH-n bármilyen bennéket a cisztában, bármit a falához tapadva vagy valamit, ami úszkált? Csak egy sima ciszta volt, szabályos kerek széllel, echoszegény/echomentes folyadékkal a belsejében, relatív hangfelerősödéssel alatta? Ha nem volt vele semmi különös, akkor valószínűleg csak mázlid volt és épp ráértek veled foglalkozni. Néha előfordul. :D
2018. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szent ég, ennyi mindent nem emlegettek :-) Csak annyi volt, hogy van ott valami és valszeg ciszta. Megengedem-e hogy leszívják? Mondom hajrá. Annyit mondott csak a dokinő, hogy tényleg ciszta, mert tényleg le lehetett "csapolni". Meg hogy nagy valószínűséggel nincs semmi gond. Semmi letapadás vagy ilyesmi nem került szóba.
2018. szept. 21. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor semmi ok a pánikra. Épp ráértek, így megkaptad azt az ellátást, ami egy normálisan működő egészségügyben járna, ha lenne elég eü. dolgozó. Tudom, egészen meglepő érzés. Múltkor már én is majdnem egy nap alatt jutottam el két vizsgálatra. Csodálkoztam is, hogy mi van, amiért ilyen kitüntett figyelmet kapok, de aztán mégsem jött össze a másik vizsgálat, kaptam rá időpontot 1,5 hónap múlva és megnyugodtam, hogy még mindig Magyarországon vagyunk. :'D
2018. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Emlődiagnosztikai centrumban dolgozom, gondolom, Kérdező, Te is ilyenben voltál.

Valószínűleg láttak egy kis képletet, ami nem tűnt 100%-ig cisztának. Előfordul, hogy nem lehet biztosan megmondani, ha pl sűrű tartalmú a ciszta és a Doppler keringésvizsgálat nem mutat benne áramlást, de a kis méret miatt nem zárható ki, hogy mégis solid(tömör, szövetszerű) képletről van szó.Ilyenkor meg kell próbálni leszívni, hogy megbizonyosodjunk. Lejön a pici folyadék, a dolog eltűnik az uh monitorról: mindenki örül.


Ez a szakmai szabályainak megfelelő ellátás volt.

2018. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat. A vizsgálat után itthon már rákerestem a dolgokra a neten, ott sokan írták, hogy 2 cm alatt nem feltétlenül nyúlnak hozzá és hogy ennél sokkal nagyobbakat sem szívogatnak, még ha fáj, akkor sem feltétlenül. A leszívás után annyit hallottam csak, hogy "nem is vérzik", meg hogy tuti ciszta volt, mert máskülönben nem tudták volna leszívni. Ezek alapján én megnyugodtam - mert mindez elég jól hangzott. Rövidesen megyek az eredményért, majd akkor kiderül. Amúgy nekem nagyon kellemes csalódás volt a légkör és a vizsgálat is. Más vizsgálatokon már régen nem tapasztaltam ilyesmit. Ennyit tesz a segítőkész, emberséges személyzet... :-)
2018. szept. 23. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!