Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő kellett ahhoz,...

Mennyi idő kellett ahhoz, hogy megszokd a tampont?

Figyelt kérdés
A tampon felrakása és kivétele (főleg a kivétele) nagyon fáj. Még akkor is fáj, ha már bent van és azután is, ha kivettem. Nem száraz stb., szerintem csak szimplán azért van, mert még csak egy menstruációkor használtam ezelőtt és még szűz is vagyok, szóval egyelőre még nem megy olyan könnyen. Viszont ez így tényleg eléggé fájdalmas és azt hittem, hogy gyorsabban megszokom.
2018. szept. 25. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Vannak olyanok akik sose szokják meg és fáj nekik én is ilyen vagyok pedig rendesen felrakom, ezért nem is használok.
2018. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azután tudtam használni, miután már nem voltam szűz, de néha még így is fáj, ha nem csúszik eléggé.
2018. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oh, hát akkor ez nem olyan egyszerű...
2018. szept. 25. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szüzen kezdtem el használni, amikor legelőször próbáltam, felrakni fel tudtam, de végig éreztem hogy bennem van(nyilván nem jól volt feltéve, meg lehet túl szűk is voltam). A kivétel nem okozott gondot. Akkor egy darabig nem használtam, legalább egy évvel később, de lehet hogy több, szintén szüzen tettem fel újra, semmi problémám nem volt vele, azóta sincs.

Viszont simán lehet, hogy neked egyelőre nem fog még menni, nem vagyunk egyformák. Nekem is várni kellett vele pedig ugye ugyanúgy szűz voltam a második alkalomkor is.

Esetleg próbáld meg az ob silk touchot, ha nem azzal próbálkoztál volna, az könnyen felmegy, de ha egyértelműen fájdalmas az egész, akkor inkább várj még a tamponnal.

2018. szept. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam ob ProComfortot is és valamivel tényleg jobb, mint a normál, de igazából az is fájt. Ha felraktam, akkor onnantól kezdve már nincsen vele baj, mert magát a tampont nem érzem (csak még olyankor is fáj a “nyoma” vagy az “útja” vagy nem tudom, hogy hogyan mondjam 🙈). Viszont a felrakás és kihúzás az szörnyű... Lehetséges, hogy így is marad, de azért remélem, hogy talán idővel picit jobb lesz. Az a baj, hogy a betét nagyon nem vált be és ezért szeretnék tamponra váltani, csak ebből a szempontból nem túl jó.
2018. szept. 25. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet hogy azért fáj mert rágörcsölsz és össze is zárod az izmaidat?

engedd el magad, sőt amikor kiveszed, nyuogodtan nyomj is egy kicsit, mint amikor nagy wczel, így kitolod egy picit.

a póz sem mindegy, guggolva csináld, ne állva vagy ülve.

mintha az erdőben pisilnél. és a pro comfort ob nagyon jó választás!

2018. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gugolva szoktam, már amennyire lehet, mert a suliban nincsen nagy hely a fülkékben.

Nem tudom. Előtte nem érzem magamat rágörcsölve vagy ilyesmi, de ha érzem, hogy fáj, akkor utána már nem vagyok túl nyugodt és laza. De ezzel nem tudok mit csinálni, mármint mindenhogyan fáj és ez nem rajtam múlik.

2018. szept. 25. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!