Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bizonytalan eredetű alhasi...

Bizonytalan eredetű alhasi fájdalom miatt voltam tegnap hasi ultrahangon. MIt jelent az alábbi mondat?

Figyelt kérdés

Minden belső szervem, erek, stb. rendben vannak.


"Az uterus normál helyzetű és nagyságú. Tőle balra, kissé mögötte egy 3x 4,5 cm átmérőjű képlet suspect, melynek egy része cystosus jellegű. JObb ovárium régió eltérés nélkül. Bal ovarium statusa tisztázandó, hüvelyi uh javasolt."


Valahogy úgy fogalmazott az orvos, hogy folyadékfelgyülemlést lát, és hogy nézessem meg, mert nem akar megijeszteni, de daganat is okozhatja akár. Nem tudtam eldönteni, hogy tényleg nem akar megijeszteni, vagy ő esetleg sejt valami rosszat a látottak alapján. Megyek majd hüvelyi uh-ra jövő héten, de addig nem lenne rossz pár megnyugtató válasz, miszerint ez gyakorlatilag bármitől lehet, és nem utal nagy eséllyel rákos megbetegedésre.27/n


2018. szept. 28. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez gyakorlatilag bármitől lehet, és nem utal nagy eséllyel rákos megbetegedésre.
2018. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2018. szept. 28. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Megnyugtatnálak, de én nem vagyok nyugodt ezzel kapcsolatban.

Tehát a bal petefészek és a méh között van egy részben cystózus képlet. "Részben". Ez a szó ad aggodalomra okot. Általában ha cystát látunk UH képen, simán azt mondjuk, hogy cystózus képlet. Tehát jól körülhatárolt, kerek, belsejében echoszegény vagy echomentes folyadék, mögötte relatív hangfelerősödés. Előfordul, hogy septált (az echodús fala a közepébe lóg és/vagy több részre osztja). Előfordul az is, hogy meszesedés van a belsejében, ami echodús (világos) foltként mutatkozik. Ilyen egy normális cysta.

De az, hogy van egy 3x4,5 cm-es oda nem illő képlet és ennek csak egy része cystózus, az nem szokott jót jelenteni.:( Persze, egy hasi UH gép nem alkalmas ilyen vizsgálatra. Az is lehet, hogy a gép alkalmatlansága miatt csak rosszul látták és az egy normális ciszta, esetleg egy tályog. Sajnos majd csak hüvelyi UH, esetleg utána egy CT/MR mutatja ki, hogy mi is lehet az. Nagyon szorítok, hogy ne az legyen, amire gondolunk!

2018. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


A leírásod alapján egészségügyben dolgozol, gondolom? Ez a dolog lehet jó/rosszindulatú daganat, vagy ez a megfogalmazás inkább utóbbira szokott utalni?


Még nem kaptam időpontot,de szerintem jövő héten biztosan el tudom intézni a hüvelyi uh-t, mert magán úton megyek.Az az érdekes, hogy jobb oldalon fájdogál, tompán, nyilallgató jelleggel, és nem állandóan, csak időszakosan, viszont az orvos szerint a bal oldalon található inkább ez a valami.Ennyire kisugározhat, vagy lehet, hogy a kettőnek nincs is köze egymáshoz?


Azt is mondta, hogy ezek lehetnek teljesen múló jelenségek, amik következő vizsgálatnál már nem is láthatóak.

2018. szept. 28. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Radiográfus hallgató vagyok, ezért sok petefészek elváltozást látok gyakorlatokon, illetve szekciókon. A petefészek elváltozásokra jellemző, hogy "cisztás" jellegűek (ritka gusztustalanok felvágva :'D). Ezt úgy értem, hogy a jó- és a rosszindulatú daganatok is szoktak cisztás részeket tartalmazni. Ennyiből nagyon nehéz elkülöníteni. Mindenképp kell egy alapos képalkotó vizsgálat és ha ott továbbra is furának tartják, akkor egy biopszia. Nem arra akartam utalni, hogy rosszindulatú. Az orvos is ezért ködösít, mert további vizsgálatok nélkül meg van lőve. Azért mondhatta olyan sötéten a daganatot, mert ez akkor is elég rossz hír, ha jóindulatú, mivel hajlamos sok nőnél igen nagyra megnőni (a tiéd messze van ettől, de simán megnő akkorára pár embernek, mint egy kosárlabda) és olyankor már sajnos csak a petefészkekkel és a méheddel együtt tudják eltávolítani. Persze, ez még mindig sokkal jobb, mint a rosszindulatú tumor. De most még kár ezen aggódni! Simán előfordulhat, hogy mire jövő héten mész megvizsgáltatni, már ott sem lesz. Néhány cysta nagyon megtévesztő tud lenni. Egyik rokonom is 1 hónapig rettegett, hogy tumora van, aztán mire biopsziára került a sor, nyoma sem volt a kb. tiéddel megegyező méretű elváltozásnak, ami valószínűleg follicularis cysta volt. Fiatal is vagy, ebben a korban ritka a daganat, sokkal nagyobb esélye van, hogy valami jóindulatú lesz. :)

Egyébként a tüneteid szerintem nincsenek ezzel összefüggésben, ugyanis nekem is csinál ilyeneket a petefészkem, főleg a bal, pedig nincs semmilyen elváltozásom. Talán az ovuláció vagy valami kis ideiglenes gyulladás okozza.

Nagyon sok szerencsét és egészséget kívánok! Majd megírod, ha kiderül valami? Szeretném tudni, hogy nem lesz bajod. :)

2018. szept. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Persze, megírom majd az eredményt!
2018. szept. 29. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény?
2019. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!