Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van ez? Van különbség?

Miért van ez? Van különbség?

Figyelt kérdés
A kínaikban majdnem feleannyiba kerül a tampon, betét. Akkot miért veszi mindenki a drogériákban drágábban?
2018. szept. 28. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Mert a kínaiban amit kapsz, ott az alapanyaga nem steril, adott esetben fertözö is lehet - és értelmes ember nem kockáztat meg egy komolyabb betegséget pár forint megspórólásáért.
2018. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne steril az alapanyaga, kedves első? Honnan tudod, hogy amit a drogériában lekapsz a polcról, nem ugyanonnan származik, mint a kínai boltban kapható?
2018. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanazok a márkák is megvannak a kínaiban, pl. az OB is. Egyszerűen annyi a történet, hogy a kínai üzletek kisebb haszonkulccsal dolgoznak. Nem csak egészségügyi termékek esetében, hanem mindenben. Pl. nálunk a kínaiban 220 Ft a Milka, és ott van a legnagyobb választék belőle. Vagy pl. 700 Ft ugyanaz a 120 grammos paleós csoki, ami a CBA-ban 1050, ez sem kis különbség. Vagy a DavidOff instant kávé is 2-300 forinttal olcsóbb, mint máshol. Persze vannak termékek, amelyeknél nincs ilyen nagy különbség.


És hogy miért veszik sokan mégis drágábban a drogériákban a cuccokat, az jó kérdés. Sokan amiatt a tévhit miatt, amit az egyes is írt. Mások szimplán sznobok. Vagy kényelmi szempontok is lehetnek (pl. a DM drágább, de közel van). Más ötletem nincs.

Én egyébként a Rossmannba jártam régebben, amíg fel nem fedeztem, hogy a kínai is árul mindenfélét a fogkrémtől kezdve a kézkrémen át a samponokig. Most már mindkettőbe járok. :D

2018. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!