Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagymértékű fogyás után...

Nagymértékű fogyás után meddig marad el a havi?

Figyelt kérdés

Az elmúlt fél/egy évben elég sokat fogytam (12-15 kg) és már 2 hónapja nem jött meg.

Ez mennyire normális ilyen esetben?

Júniusban volt meg utoljára, az augusztusi és a szeptemberi is elmaradt. Komoly probléma?

Helyre fog ez állni csak idő, mire a szervezetem megszokja az új helyzetét.

16 éves vagyok 163 cm és 68-70 kg-ról fogytam le 53-ra, igyekszem tartani, egészségesen enni és eleget mozogni.

Mennyi idő mire újra megjön? Kezdek aggódni, hogy orvos lesz ebből az egészből (enyhén pánik szerűen félek minden fajta orvostól, ezért izgulok ennyire).

Mire számíthatok?



2018. okt. 1. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Orvos, és méress testzsírszázalékot is!

Koplaltál?

2018. okt. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Leginkább haenésem volt. Laktózérzékenység lett belőle, fél évig ment a hasam aztán annyira tönkre ment a gyomrom hogy alig tudtam enni. Már javul, egyre több mindent tudok megenni hasfájás (refluxos tünet) nélkül.
2018. okt. 1. 07:10
 3/5 A kérdező kommentje:
*hasmenés
2018. okt. 1. 07:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az a döntö, hogy milyen soakt fogytál, hanem hogy mennyire vagy sovány.

Ugyanis ha valaki 100 kg-ból fogy 30-at, az még akkor is inkább plusz súlya marad, ha valaki 60 kg-ból fogy 30-at, az meg az életveszélyes kategória.

Ha valakinek fogyás miatt elmarad a menzesze, akkor túllépte az egészséges határt, a szervezet az éhenhalás ellen küzd és mindenhol megpróbál energiát spórolni.

A menzesz akkor indul be újra, ha az illetö eléri a normál testsúlyt, azaz annyit vesz fel, amennyi szükséges az életben maradáshoz.

Ha elmaradt a menzeszed, akkor elöször is menj orvoshoz, mert vészesen sovány vagy, másrészt meg annyit vissza kell hízni, hogy a súlyod normál legyen.

2018. okt. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Teljesen normális ha ilyenkor kimarad a havi. Egy humánetológiai tankönyvben egyszer azt olvastam a suliban, hogy amikor van havnik az azt jeletni, hogy meg van a képességünk arra hogy teherbe essünk, az öregek mikor klimaxolnak ő nekik abba marad a havi vérzés és többé nem is tudnak gyereket szülni. Az is le volt írva, régen amikor még a vadonban éltünk és hosszú ideig nem volt elegendő táplálék akkor azok a nők akik nagyon lefogytak azoknak elmaradozott a havi vérzésük és ezáltal nem tudtak teherbe esni. Ez állítólag a szervezet önvédelmező folyamata mert amikor teherbe esünk akkor nagyon sok energiatartalékunkat veszi el a magzat fejlődése és ha nagyon le vagyunk fogyva akkor nincs miből táplálni a magzatot. Ha ismét felszedsz pár kilót, szerintem normális lesz a havi vérzésed megint. Ilyenek ezek az összefüggések. :)
2018. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!