Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megérkezett a cytológia...

Megérkezett a cytológia leletem, ASC-US, kóros hámelváltozás. Valakinek volt már hasonló?

Figyelt kérdés
A héten érkezett meg a leletem amely nem lett telsjesen negatív. A doki nem javasolt kezelést,csak egy ismételt vizsgálatot fél év múlva. Volt már valakinek hasonló? Mik a tapasztalatok? Javulhat magától?

2018. okt. 5. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Kóros hámelváltozás? Hányas lett a cytológiád? Azért kérdezem, mert furcsállom, hogy csak fél év múlva kell ismételni.
2018. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem most nyáron volt ilyesmi, a doki már elkönyvelte hogy HPV-m van és be is szólt, hogy "20 évesen igen korai ez, és hamar összeszedtem", aztán elmentem egy másik orvoshoz, aki adott antibiotikumot és tipizált, kiderült hogy nincs HPV-m, és azóta rendbe is jöttem és elmúlt.

Nekem mondjuk asszem nem ASC-US volt, hanem tán CIN 1 és LSIL, de rendbejött.

Szerintem a tiéd javulhat magától, a dokim is úgy mondta hogy sokszor azért nem csinálnak semmit az ismételt vizsgálatig mert ezeket legyőzheti a szervezet.

2018. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyes kérdező a P skála szerint nem tudom,hogy hányasnak felel meg,mert Bethesda rendszer szerint van osztályozva és a lapon annyi van be x-elve,hogy kóros hámelváltozás,ASC-US atípusos sejtek nem meghatározható okokból.Fél év múlva javasolt a kontroll és akkor lesz HPV tipizálás..De fél év nekem soknak tűnik,addig megőrülök.

Kettes,örülök neki,hogy te meggyógyultál:-) Szedtél esetleg valami immunerősítőt vagy bármit az antibiotikumon kívül?

2018. okt. 5. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez P3-nak felel meg, de a Bethesda rendszer pontosabb, felesleges megfeleltetni neki egy régebbi, kevésbé pontosat. Csinálj egy Deflagyn kúrát, jó drága (havi 16 ezer körül és 3 hónap kell), de elvileg hatékony, vény nélkül kapható.

Ha gyulladást is írtak a lapodra, akkor egy Betadine kúp kúra, plusz valami hüvelyflóra helyreállító.

Fél év múlva bőven elég a kontroll, 3 hónapnál hamarabb meg kifejezetten tilos (fals eredményt ad), akkor kell majd egy tipizálás. Ha magas kockázatú HPV-re negatív vagy, akkor nagy gond nincs. Ha high risk HPV törzset mutat ki a tipizálás, akkor meg jobban kell majd figyelni a dolgot.

2018. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes válaszod,most kicsit megnyugodtam:-) Gyulladás nem volt beikszelve,így a Betadine kúrát nem kezdem el, a Deflagynnak pedig utánaolvasok,bár tényleg elég húzós az ára:-D

Nemi életet ez idő alatt lehet élni?

2018. okt. 7. 08:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet. Ha tartós kapcsolatban vagy, és esetleg HPV fertőzött, akkor már a párod is az.
2018. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kérdező, hogy vagy?
2020. júl. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hogy vagy?
2022. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!