Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV fertőzés mellett együttlét...

HPV fertőzés mellett együttlét fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés

Hello! Barátnőmmel gondoltuk hogy átáll a fogamzásgátló tablettára,volt nőgyógyásznál,csináltak rákszűrést,ma visszament az eredményért HPV gyanú. Az orvos felírta az 'Estelle' tablettát,hogy elkezdheti szedni,3hónap múlva vissza kell mennie újabb szűrésre a HPV miatt.

Következő ciklusnál kezdi is,kérdés hogy óvszer használata nélkül együtt lehetünk? Nekem nem lenne bajom belőle?Egyáltalán tőlem kaphatta el? (régebben 1-szer csináltuk óvszer nélkül). Ő még szűz volt előttem,viszont nekem régebben voltak kapcsolataim,tőlem kaphatta el? Elmenjek énis valami vizsgálatra?


2018. okt. 11. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ő szűz volt, akkor jó eséllyel tőled kapta el. Igazából tök mindegy, az óvszer sem véd teljesen tőle. Neked felesleges szűrésre menni, úgy sem tudsz vele mit csinálni, ha fertőzött vagy.
2018. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs kizárva hogy ő hordozta (attól hogy senkivel nem volt együtt, akár valamelyik családtagja is átadhatta a DNSével, vagy elkaphatta nyilvános helyen)Persze erről viták folynak, hogy csak nemi úton terjed, vagy elkapható wc-ről. Az orvosok se tudják...

Én mindenképp azt tanácsolom hogy menj el, mert jó lenne tudni hogy melyik fajával van dolgotok (ugyebár vannak magas rizikófaktorúak is)

Minden orvos mást mond, van aki szerint nem lehet a szervezetből kiírtani, más gyógyszereket ír fel...

2018. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!