Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen orvoshoz kell fordulni:...

Milyen orvoshoz kell fordulni: Isolalt discopathia-val?

Figyelt kérdés

Egy MR vizsgálat során derült ki ez a probléma. A leletemen "osteoporosis irányában tovább vizsgálandó" szöveg van. De milyen orvoshoz kell továbbmenni?


Mindkettő kifejezésnek utána olvastam, de azt sehol nem találtam, milyen szakorvoshoz kell vele fordulni.


Válaszokat előre is köszönöm.


2018. okt. 15. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az osteoporosis csontritkulást jelent, az izolált egy meghatározott helyet, a discopathia kopás/változás. Ahhoz ag orvoshoz a legegyszerűbb, aki a beutalót adta az MR-re
2018. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legbiztosabbat majd az az orvos fogja megmondani, aki az MR vizsgálatot kérte. Gondolom vissza kell menni hozzá a lelettel és ő fog továbbküldeni.
2018. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem beutalóval mentem MR vizsgálatra, nem kaptam beutalót semmilyen orvostól. Ezért kérdezem, hogy milyen orvoshoz kell fordulni ilyen problémával. Ha orvos adott volna beutalót, akkor nem tenném fel itt a kérdést.


A neten írnak házi orvost, reumatológust, neurológust. Írnak a tünetekről, esetleges kezelési lehetőségekről. De hogy konkrétan kihez forduljon az ember ilyen panaszokkal, azt nem írják (vagy csak én nem találtam meg).


Ezért vagyok kíváncsi mások "tapasztalatára".


Előre is köszönöm.

2018. okt. 16. 09:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy jutottal akkor az MR-re?

Függ attól, hogy milyen területen van. Háziorvos a leglogikusabb első lepeskent

2018. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fizetős MR-re mentem, ahhoz nem kell beutaló, csak pénz.


Ágyéki részen van, L IV és L V csigolya között.


Miért a házi orvos? Nem lenne gyorsabb egyből szakemberhez?


Előre is köszönöm

2018. okt. 16. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert a háziorvos fogja kijelölni a pontos szakterületet
2018. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!