Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis leküzdésében mi...

Endometriózis leküzdésében mi segített nektek?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló,barátcserje,torna,diéta? Kinek mi használt?

2018. okt. 20. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Orvosbiológiailag ez egy szövetfejlődési állapot, nem leküzdhető.
2018. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

1/1 nagy okos hozzászólónak egy használható ötlete nincs. Férfiből van....szánalmas.


Én nekem 2011-ben nagyon dúrva, összenövéseket okozó, cisztáktól hemzsegő endometriózisom volt. A nagyon alattomosabb fajtából. Az orvosok, borzasztó tudatlan és a női egészséget tönkretevő módon fogamzásgátlót javasoltak, de én NEM-et mondtam. Az első és legfontosabb volt, hogy rájöjjek mi a lelki háttere. MINDEN a testben történő elváltozás oka pszichés eredetű.

Javaslom, hogy nézd meg ezt a linket:

https://www.youtube.com/watch?v=ZqttOD83V4A&t=46s

A következőket tettem:


- elhagytam a glutént, a tejet, a cukrot és a szóját

- odafigyelek, hogy junk food-ot ne egyek, tehát a tartósítószeres, ízfokozós ételeket messze elkerülöm

- AVIVA tornát végeztem

- Jártam egy olyan magán nőgyógyászhoz Dr Pusztai Zoltán, aki természetes hormontartalmú progeszteron krémet állított be nekem és mellett szomatoinfrával csekkolta az esetlegesen maradvány endometrium szöveteket.

-MINDEN felszívódott és többet nem volt kimutatható az endometriózis

-MINDEN fejben dől el, ezért soha nem gondoltam többé az endometriózis kiújulásának lehetőségére


Nagyon röviden ennyi! :-)

2018. okt. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem értelek 2es, aviva tornát aktív endometriozis mellett nem ajánlják.

Illetve endometriozisra nem fogamzásgátlót szoktak ajánlani, hanem Visannet, ami kikapcsol mindent. Ugyanis a vérzés megléte táplálja az endot.


Kérdező, ajánlom figyelmedbe az endoblogot. Sok hasznos infót találsz ott.

2018. okt. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

3/3-aska! Nem a gyógyszeres kezelés a megoldás az endometriozisra. Ne akard a tömegeket mérgezni. Melyik gyógyszergyártó cégnek dolgozol? Volt már endometriózisod? Kigyógyultál belőle gyógyszerekkel?? Nekem volt! Jó reggelt és nem gyógyszerekkel gyógyultam.

Mindent átnéztek az orvosok. Nem tünetmentes vagyok, hanem gyógyult. Meg se próbálja senki belém beszélni, hogy csuopán tunetmenteske lennék. Na ilyenek a rossz, idiota orvosok. Mágjára dobnám mindegyiket.

2018. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-aska? Gyógyszerlobbi? Neked valami bajod van... Aki ennyire fröcsög valami ellen, ott komoly probléma van. Mindennek van előnye-hátránya. Nincsenek fekete-fehér dolgok. Nem mindenkinek válik be ugyanaz.

Ha tudod értelmezni, amit írtam, akkor nem azt írtam, hogy gyógyszert kell szedni, hanem hogy az orvosok akik ajánlanak nem fogamzásgátlót szoktak, hanem egy Visanne nevű készítményt. Attól ezt még nem kell szedni.


Emellett, de, volt endometriózisom. Műtéttel távolították el. Pontosabban a műtét során derült fény rá, hogy van - igaz a gyanú megvolt rá. Most gyereket szeretnénk, ami a legjobb lenne endometriózis szempontból, és mivel nincs éppen aktív endom, így a legalkalmasabb időpont is.


Kérdező, még mindig azt mondom, hogy az endoblogon sok hasznos infót találsz. Próbáld meg mindig megvizsgálni több szemszögből, amit találsz és hogy neked mi a legjobb.

2018. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Csináltam egy Aviva csoportot, hogy megoszthassuk egymással mire jutottunk a tornával! Ha van kedved lépj be te is! A neve Aviva Tapasztalatok!
2019. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az avivát kifejezetten nem ajánlják aktív endometriózisnál!!!!
2019. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!