Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis ciszta mellett...

Endometriózis ciszta mellett milyenek a teherbeesési és kihordási esélyek?

Figyelt kérdés
Nemrég 5 cm-es, endometriózis ciszta gyanúja merült fel nálam. A nőgyógyászom műtétet javasolt, a nőgyógyászati sebész pedig fél évnyi teherbeesési próbálkozást ajánlott. A ciklusom kitolódott 39 napra, azonban 4 napja késik a menstruációm, helyette barna folyás, törlésnél néha halvány vércsepp jelentkezik. Szerdán a teszt negatív lett, de éjjelente erős menstruációs görcsök jelentkeznek egy ideig. Kérdésem az lenne,hogy ez lehet e terhesség, vagy a cisztával lehet valami probléma? Természetesen jövő héten megyek dokihoz..

2018. okt. 13. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ciszta mellett kevesebb az esély a megtermékenyülésre, de nem lehetetlen. Nekem is volt, 5 centis, engem megműtöttek. Mindenképp fontos lenne először rendbe hozni a ciklusod, mert lehet, hogy így peteérésed sincs.
2018. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg endometriotikus cisztád van, az nem fog eltűnni, max nőni. Arról nem is beszélve, hogy ha a petefészkedben van endometriosis, akkor a kismedencédben máshol is lehet, ami önmagában sem túl jó.

Én biztos a műtétet választanám.

2018. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos, jóval kisebb az esélye a teherbeesésnek, mint ciszta nélkül.

Érdemes elgondolkodni, hogy lelkileg valami nagyon nem okés veled.

Javaslom megnézésre Bajnai Roberto előadását a nőgyógyászati kórképek lelki hátteréről a youtube-on.

Íme a link: https://www.youtube.com/watch?v=ZqttOD83V4A

2018. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!