Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztaltak véleménye szerint...

Tapasztaltak véleménye szerint milyenek lettek a terheléses vércukor, inzulin eredményeim?

Figyelt kérdés

Cukor

ehgyomri 4,4

60perces 4,3

120perces 4,4


Inzulin

6,9

60perces 36,5

120perces 40,4


Emellett FT4 10,37lett (ref.tart.11,50-22,70)

Diffuz hajhullasom miatt góckutatás egyik vizsgálataként nézettem meg a fentieket!

Vélemények ?



2018. okt. 24. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Cukor tokeletes. Inzulint nem tudom. Ft4 kicsit alacsony. TSH is emelkedett melle?

Meg vasat erdemes megnezetni. Vashianyos verszegenyseg is oka lehet a hajhullasnak

2018. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tsh normal 2,18

vasam is jo.

Nem baj a cukornal,hogy a hatvan percesnel nem emelkedett meg a 75g cukor elfogyasztasa utan?

koszonom a valaszodat

2018. okt. 24. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nemcsak hogy nem emelkedett meg, de beesett az éhomi érték alá + az inzulingörbéd nem harangalakú. Sőt a 120 perces nem hogy visszaesne, hanem növekszik. Nem durva, de ez inzulinrezisztenicia a két felsorolt indok miatt.


TSH icipicit magas - jobb lenne ha 1-1,5 között lenne.


Menj el endokrinológushoz!

2018. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Igen, ezért is írtam, hogy az inzulinos értékekhez nem értek, azt nem nézték nekem. De abszolút logikus, amit a második válaszoló ír, a cukrot az inzulinnal együtt érdemes nézni.

Azt is meg tudom erősíteni, hogy a 2 feletti tsh már picit magas, hiába van határértéken belül. Lelkiismeretes endokrinológus fog vele foglalkozni. (enyhe alulműködés a gyanú. Kéne tovább vizsgálódni, hogy pajzsmirigy gyulladásod van-e, vagy csak "sima" alulműködés. Más erre utaló tüneted van: pl. székrekedés, fázósság? )

2018. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, fázós vagyok mióta az eszemet tudom. kezem,lábam mindig jégcsap. Száraz a bőröm, viszont a hajam gyorsan zsírosodik,arcom is. hajhullás brutális. széklet normalis,vékony alkat vagyok(55kg,172cm),noha imádok enni,és sokat is eszek. nem tudok "eltelni",csupán sok sok Chval:(

foLyton éhes vagyok

2018. okt. 26. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!