Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a legjobb a visszatérő...

Mi a legjobb a visszatérő hüvelygomba kezelésére? Akinek egyszer volt, annak már örökre ez miatt kell szenvednie?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam már a témában és meglep, hogy a visszatérő hüvelygomba sok nő életét megkeseríti. Az enyémet is.

Amikor elöször tapasztaltam, akkor még 16-17 éves voltam. Akivel akkor együtt voltam, most is a párom. Akkor azt gondoltam hogy biztos azért jött elö, mert olyat tettem ami a szüleim szemében nem helyes ( vallásosak, ezért minden olyan dolgot elleneztek és többször meg is voltam feddve ez miatt hogy ne tegyem) ezért gyakran volt bűntudatom. Canestennel kezeltem magam, de onnantól kezdve visszajött, 4 honaponkent szabályosan, mikor már a negyedik hónapba léptem rendesen rettegtem.

Elmentem nőgyógyászhoz, mert féltem hogy valami komoly, de ott akkor azt a választ kaptam hogy ez gyakori, az évi 2-3 alkalom még a "normális kategória" de ha többször van akkor menjek vissza.ő is Canestennel kezelt meg egy szájon át szedheto tablettát írt fel. És azt mondta, hogy mivel fehér a böröm , kék a szemem és szőke a hajam, ők fogékonyabbak rá.

Ezzel úgy ahogy megbékéltem, a látogatás után ez a visszatérő probléma lecsökkent évi 1-2 alkalomra.Anyának elmondtam , mert sokáig nagyon rosszul éreztem magam az miatt, mert eltitkoltam tőle. De szerintem érthető miért nem voltam vele öszinte, a gimis éveim első felében teljesen meg volt kergülve, konkrétan nem hordhattam egy picivel nőiesebb ruhát sem mert én még ahhoz gyerek vagyok és ne viselkedjek k*rvásan. Rengeteg vitánk volt. Mára rendeződött a kapcsolatunk.

1 éve szedek fogamzásgátlót (Jangee) ami nekem teljesen tönkrevágta a libidóm. Olvastam hogy a tabletta szedése is okozhatja a visszatérő hüvelyfertőzés kialakulását.

Ebben az évben volt nyáron 1x gombám, másodjára nyár végén bakteriális fertőzés miatt kezelt a nőgyógyászom.

A személyiségem meglehetően szorongó és stresszelő, idén kezdtem az egyetemet. A párommal lakom együtt, egy szakra járunk szinte, tud segíteni nekem, van ki támogasson. Az egyetem első hetét viszont végigbőgtem mert annyira elborított a sok negatív gondolat (ez jellemző rám, nem vagyok megbékélve önmagammal) hogy mi lesz velem itt, hogy fogok boldogulni. Na ez addig fajult hogy felborult a hüvelyflórám , éreztem hogy jobbam folyik a kelleténél, de mivel nem volt idöm elmenni orvoshoz, vettem Canesbalance tejsavas hüvelygélt ami már az első használattól kezdve javított és el is mulasztotta a gondjaim.

Ezen a héten írtuk az első ZH-kat, ez miatt is szinten nagyon izgultam, és persze most is begombásodtam... Pedig akkor nem is voltunk együtt sem.

20 évesen ott tartok hogy már nem merek együtt lenni a baràtommal , mert félek hogy újra előjön. Ez a nagyon gyakori visszatérés pedig az utóbbi 2-3 hónapban alakult ki. A nővéremnek szintén visszatérő probléma ez már pár éve, de neki antibiotikum kúra után jön elő.

Tudom, hogy sok minden fejben dől el, és azt is, hogy a hüvelygomba miatt számos ok rejtőzik. De annyira nehéz nem rettegni tőle. :(

Ez most elég hosszú lett, de úgy gondoltam kell hogy ismerjétek a személyiségem is hozzá, mert nagyon stresszelős fajta vagyok, ez számos betegséget okozott már nekem ( övsömör általános iskolában, migrén-aura) Aki elolvassa és tud tanáccsal szolgálni, annak nagyon köszönöm ! :)


2018. okt. 26. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy fontos kérdés: amikor téged kezeltek, a párod is kapott gyógyszert? Sok esetben a férfi is fertózött, de tünetmentes, viszont hordozó. És ha nem kezelik, visszafertőz.
2018. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez segített:

- abbahagytam a fogamzásgátlót

- párommal egyszerre mentünk el orvoshoz, ő urológushoz. Az nem jó, ha a nőgyógyász ír fel valamit, amit a férfinak is szedni kell. Mindkettőnknek csináltak tenyésztést és az alapján kaptunk kezelést, külön-külön.

Annak is érdemes utánanézni, hogy szedtek-e valamilyen gyógyszert, ami okozhat ilyet. Pl. cukorbetegségnél előfordulhat.

2018. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Gyógyszert nem, de krémmel kezelte magát idönként. Igazából mi csak idéntől nem használunk óvszert, de még most sem hagytuk el 100 százalékosan. Ebben az évben meg nyáron volt először gombám.

Nem hinném hogy az elözö években tőle kaphattam volna vissza, gumi nelkul nem is hagytam neki soha mikor meg nem szedtem a gyógyszert.

2018. okt. 26. 20:34
 4/13 A kérdező kommentje:

Kettes válaszoló, a gyogyszer abbahagyásán már en is törtem a fejem. Igaz hogy nem kell félni a terhességtől, de a régi szép időkbeli vágyat teljesen elvette, most simán elvagyok nélküle 2 hétig is, mikor meh nem szedtem 1 hét után is a falat kapartam kínomban .

Egyedul csak az az elonye, hogy a menstruációmat teljesen fájdalmassá tette, és nem megy az első napon a hasam miatta.

2018. okt. 26. 20:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kúraszerűen fogyassz probiotikumot,az segíteni fog.

A Laktív,az egyik leghatásosabb.

2018. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyenge lehet az immunrendszered és a flórád. Kezelés után fontos pótolni a jó bacikat is. Nekem Ujházy András dr. segített, vagy 3 hónapig kellett kezelnem magam az általa felírt gyogyókkal, de azóta semmi fertőzésem nem volt. Hozzá jár már az egész család.


Ne érezd rosszul magad a szex miatt, gombát fürdőben, vécében is elkaphatsz.

2018. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló, Protexin Gynophilust szoktam venni meg az mindig van nálam készenlétben, ma feltettem az elsőt a kezelés után ( Canesten Combi Uno, eddig mindig a 3 napost csinalta) de még mindig nem érzem lent okésnak a dolgokat.

Miket írt fel neked?

Köszi hogy már ennnyien írtatok ! :))

2018. okt. 26. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

3: Akkor ezek szerint a párod sose lett rendesen kikezelve.

A krémmel időnként kenegetés nem kezelés.

Gondolom, akkor ő orvosnál sem volt.

Elkaphattad tőle, mert a férfiaknál sokszor nem okoz tünetet, csak ha már nagyon durva. A nőknél sokkal hamarabb kiderül.

De egyébként állítólag a stressz is okozhatja. Már hallottam olyat nőgyógyászaton, hogy vizsgaidőszakban láthatóan megnő a betegek száma.

2018. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A párod is menjen orvoshoz, ne magát kezelgesse Canestennel. Így mindig visszaadja neked. Olvass amúgy utána a Candida diétának. A táplálkozás is nagyban befolyásolja.
2018. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ki mit tud arról hogy létezik valamilyen kapszula, amit orvos ír fel ilyen gondokra és gyogyszertarban kevernek ki? Sokkal olcsóbb mint a Canesten meg a társai.

A tesòm mesélte hogy hallott ilyenről (cukrászdában beszélgettek nők, és az egyik mesélte hogy szenvedett visszatero fertozesektol, de vegul ez a gyogyszer veglesen kikezelte), de nem jegyezte meg a nevét a gyógyszernek.

2018. okt. 26. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!