Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek miért használ a...

Szerintetek miért használ a lakótársnőm betét vagy tampon helyett mindenféle textil darabokat mensturáció idején?

Figyelt kérdés
Nem ezt lesem, de együtt élünk régóta, volt alkalmam meglátni, ha akartam, ha nem. Rákérdezni nem akarok, mert nem akarok bunkó lenni, de mégis érdekel... Csinos, divatos, modern lány, anyagi gondjai egyáltalán nincsenek, mégsem tampont vagy betétet használ azokon a napokon, hanem összehajtott arcra való törölközőt vagy textil pelenkát, amit aztán 90 fokon kimos... Én ezt nem értem.
2018. okt. 29. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy érzékeny a bőre. Nem is csodálnám, hisz a betét műanyag, a tamponról nem is beszélve.
2018. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
jesszus mária. szerintem ez egyáltalán nem higiénikus
2018. okt. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy talán szeretné megóvni a környezetét a sok szeméttől.
2018. okt. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Remélem a konyharuhákkal mossa.
2018. okt. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Olyan erős a vérzése, hogy csak így tudja megoldani, esetleg nagyon érzékeny a bőre intim területen. Nekem is volt már olyan erős vérzésem, hogy otthon bizony összehajtott törcsit tettem oda, mert a legnagyobb betétet is cserélhettem volna 10 percenként.

A higiéniás oldalával nincs semmi gond, ha tiszta, amit használ, illetve ezt is gyakran cseréli.

A legtöbb betét sajnos annyira igénytelen kivételezésű, hogy én normál bőrűként sem tudom őket megtűrni. Szinte recseg-ropog annyira műanyag... Én pont ezért inkontinencia betétet használok, ezeknek (legalábbis amiket én próbáltam) puha és kényelmes felületük van.

Egyébként amikor még nem volt betét és tampont, akkor is vagy ezt a megoldást alkalmazták vagy a vattát és aki adott a higiéniára, igényes volt a szexuális életére, annak nem alakult ki fertőzése. Modern világ ide vagy oda, ez ma is így van.

2018. okt. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Mit nem értesz? Nem a lakótársad az egyedüli nő, aki eldobható, 500-800 év alatt lebomló műanyag vackok helyett mosható betétet használ (nem pelenka).

A közhiedelemmel ellentétben teljesen higiénikus, már csak azért is, mert a műanyag eldobható betéttel ellentétben ez nem büdösödik. És teljesen jól kitisztítható, csak tudni kell a technikáját, bár a mosás nem rakétatudomány, szóval ezzel sincs gond. Azzal az előítélettel van gond, hogy valaki azt gondolja, hogy biztos a konyharuhákkal mossa. Azt tudja mindenki, így gondolom a lakótársad is, hogy fehérneműt nem mosunk zoknival, konyharuhával.

A vértől se kell undorodni, gondolom ezt a lakótársad sem teszi, nagyon helyesen, hiszen egy természetes folyamatról van szól. Mindenkivel előfordul néha olyan baleset, hogy véres lesz a bugyija, akkor kidobjátok a bugyitokat is? Ugye, hogy nem. :)

De egyébként az is lehet, hogy kehely mellett használja, amolyan második védelmi vonalnak, akkor egy-két csepp vért kell kitisztítania a textilből, kár is lenne eldobhatót használnia, mivel szinte tisztán dobálná ki a műanyag betéteket.

2018. okt. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet éppen a modernsége miatt környezetvédő is, de lehet takarékossági szempont is, sokszor a legjobb anyagi körülmények között élők a legspórolósabbak.
2018. okt. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem akar egy mázsa szemetet gyártani, ami kitudja, mikor fog lebomlani (halál a betétre és a tamponra)

Lehet, hogy nem akar vagyonokat költeni ezekre a szemetekre

Lehet, hogy érzékeny a bőre és a betét kikezdi

Lehet, hogy csak kehely mellé bónusz védelem.


Bár furi, hogy nem vesz rendes mosható betétet, hanem törölközővel szórakozik, de ő tudja. :)

2018. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, mert védi a környezetet.


Off : en bizony együtt mosom a zoknit a bugyival, mindjárt el is szégyellem magam.

2018. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 jobb esetben a bugyi nem lesz véres, tisztasági betétet minimum szokás hordani
2018. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!