Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fáj a tampon használata?

Nagyon fáj a tampon használata?

Figyelt kérdés
Júliusban jött meg először, eddig csak betétet használtam. Szeretnék tampont használni de úgy hogy betétet is teszek be hozzá, mert amilyen szerencsétlen vagyok, valahogy mindig sikerül összekenni a bugyimat. A felhelyezésétől annyira nem félek, viszont félek, ha kihúzom és nagyon teli van, nem fog "kiloccsanni" a vér picit belőle? Nedvesen ugye sokkal nagyobb, nem fog nagyon fájni mikor kihúzom? És használhatok tampont szűzen? Köszönöm előre is

2018. okt. 24. 15:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és normál tamponról van szó, a mini nálam nem bírna sokat.
2018. okt. 24. 15:13
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem fog a vér kiloccsanni, arra vigyázz, hogy ne himbálózzon össze-vissza amikor kihúzod. Én azért nem vagyok tamponpárti, mert nagyon szárít (minden nedvességet felszív sajnos), és így kihúzáskor tapasztalhatsz némi kellemetlenséget, no meg ugye ott van a toxikus sokk szindróma. De próbáld ki, lehet szűzen is, aztán majd meglátod, mennyire jön be, vagy később kipróbálhatsz más alternatívákat is (szivacs, kehely és társai).
2018. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A vér ne loccsan ki belőle sehová. Az eltávolítás fájhat, majd látod. Először minivel próbálkozz. Lehet használni szüzen is. Egy tisztasági betétet érdemes mindig alátenni.
2018. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem fáj. Sem a felhelyezése, sem a kivétele és nem fog kiloccsanni sem belőle a vér.

Én is használtam szűzként tampont, igaz akkor csak minit. Először neked is azt ajánlom, nyugodtan használj mellé betétet, ha neked úgy jobb, de ha majd kitapasztalod, hogy mennyit bír a tampon, akkor utána valószínűleg arra sem lesz szükség.

2018. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először mindenképp minivel próbálkozz, aztán majd látod, hogy meddig bírja. Néha én is szoktam betétet betenni mellé, lehet nyugodtan úgy is.

2018. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem loccsan ki, hiszen magába szívja. Maga a tampon viszont tud himbálózni a madzagján :D

Amúgy nem sokkal nagyobb, legalábbis amit én használtam sokáig (normál ob) az nem lett sokkal nagyobb.

Szűzen is használhatod ha szeretnéd, persze. Érdemes akkor először valami mini kivitellel próbálkozni.

Én egy vékony tisztasági betétet mindig raktam mellé, akármit csináltam 10 éven keresztül, egy picit mindig szivárgott, ezért is hagytam végül a fenébe - na meg a hatalmas mennyiségű szemét miatt, amit tamponnal és betéttel lehet termelni :(

Arra figyelj, hogy első meg utolsó napon, ha nagyon gyenge a vérzés, akkor inkább ne használj tampont - irgalmatlanul szárít ilyenkor.

2018. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem fáj, ha akkor húzod ki, ha megtelt.
2018. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne próbálkozz nagy mérettel, elsőként a mini is jó neked. Én úgy szoktam kihúzni, hogy először addig húzom a madzagot, amíg leér a bejárathoz a tampon, utána a tövénél fogom meg a cérnát, így nem fog himbálózni. Az erősebb napokon nem, viszont a gyengébbeken bizony nekem is szokott fájni a hüvelyem, ki és behelyezéskor is, de ha jó helyen van, akkor hordás közben nem érzed.
2018. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

Kedves Kérdező!

A tampon használata nem fájdalmas, viszont egyéntől függően felléphet egy bizonyos toxikus-sokkszindróma, ami annyit tesz, hogy feszélyezve érzed magad/szédülsz/leizzadsz, amikor a tampont felhelyezed/használod. Sok nőgyógyász nem ajánlja a tampont szűz lányoknak, maximum a minyt. Remélem tudtam segíteni.

2018. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!