Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogyás miatt elmaradó menstruá...

Fogyás miatt elmaradó menstruáció megfog jönni ha nem hízok vissza?

Figyelt kérdés
58 kg voltam pár hónapja de amióta 52 kg alá ment a súlyom szeptember óta nem jött meg. Most 50 kiló vagyok 165 cm-hez. Nem mondanám h nagyon sovány vagyok de mivel más változás nem volt ami miatt kimaradhatott volna gomdolom a fogyástól nem jön meg. Ez baj? Hízáson kiv hogy lehetne visszahozni?Milyen következményei lesznek ha így marad? Vagy csak idő kell a testemnek h megszokja az új súlyomat?
2018. okt. 30. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sovány vagy, jó lenne híznod a saját érdekedben. Ha 3 hónap után sem jön meg, menj el nőgyógyászhoz.
2018. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alultápláltságnak a velejárója a menstruáció leállása.

Így védekezik a tested, hogy nehogy teherbe ess, mert az rád nézve is és a magzatra is halálos lenne.

Nem, nem fogja a tested megszokni az anorexiát!

Mehetsz nőgyógyászhoz, de inkább pszichológushoz menj, arra nagyobb szükséged van. A nőgyógyász ezen nem tud segíteni.

2018. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Meg fog jönni, ez nem anorexia. Ráadásul amennyit fogytál, az nem drasztikus.
2018. okt. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl hirtelen sokat fogytál. Elég veszélyes a szervezetedre. Az immunrendszered is gyengül. Pár kilót szedj vissza magadra!
2018. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ugye felnőtt koromba majd lehet még gyerekem? 16\l
2018. nov. 1. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet.
2018. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben akkor megnyugodtam! Köszönöm a választ!
2018. nov. 1. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha az erőltetett fogyásod nem okoz visszafordíthatatlan hormonzavart, akkor lehet. De ezt nőgyógyásszal beszéld meg, aki hormonvizsgálatra fog küldeni!

Itt senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy lehet e gyereked 10 év múlva, vagy sem.

Egy biztos, most valamit rosszul csinálsz, amire a tested küldi a figyelmeztető jelzéseket.

2018. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!