Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek a tünetek utalhatnak...

Ezek a tünetek utalhatnak pcos-ra?

Figyelt kérdés

Érettségi után kb. Novemberig nem jött meg a menszeszem. Azon kívűl sose volt olyan, hogy nem jött volna meg. Akkor voltam 19 éves, akkoriban voltam endokrinológusnál is,de nem vizsgált meg,csak egy vérképet csináltatott, elvileg a pajzsmirigyemmel volt baj, jódot kaptam rá és már a pajzsmirigyemmel nincs baj. Sem a menszeszemmel.

Viszont gimis korom óta, vagyis 15 éves koromtól nő szőr a nyakamon. Csak vagy 2-3 erősebb szál mind két oldalon, de ez akkor sem normális úgy gondolom. A fenekem alól is szőrös. Azt is borotválnom kell. A köldököm alatt egy csíkban is szőrös és sajna ott is kell.

Súlyproblémáim nincsenek. 165cm 54 kg vagyok, szerimtem teljesen átlagos testalkatom van.

Kevés süteményt eszem, vizet szoktam általában inni és nagyon sok gyümölcsöz és zöldséget eszem. Változatosan és egészségesen étkezem.

Rengeteget sportolok, napi szinten bővem 10000felett van a lépés számom.

Viszont sajnos a pályaválasztás miatt sokat stresszelek és egy hosszú távú kapcsolat miatt is sokat stresszeltem, mert megcsalt.

Nagyon szeretnék majd a jővőben 4-5 év múlva gyerekeket. Igazából ez minden vágyam, meghalnék, ha nem lehetne, úgy érzem, akkor nincs tovább értelme élnem és akkor utálnám magam. :(

Ha ez van nekem akkor ha el megyek nőgyógyászhoz annak látnia kellene a cisztát a petefészkemen nem? Vagy ezt csak endrokrinológus tudja megállapítani? Az a baj, hogy kb. Felev mire időpontot kap az ember!!!!

20L



2018. okt. 31. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, a nőgyógyász ultrahanggal meg tudja állapítani, hogy van PCOS. Fél év mire időpontot kapsz? Ez azért dúrva. Én több magán nődokinál jártam mert sajnos én nagyon hajlamos vagyok a cisztára és nekem max.3 hetet kellett várnom. Persze magánorvosnál voltam.

Igen, a szőrősödés egyértelműen hormonegyensúlytalanság gyanújára utalhat. Ahogy írtad, sokat stresszel, bizony azt enyhíteni kellene, mert mindent felborít.

A pályaválasztással kapcsolatban pedig hallgass a szívedre. Menj abba az irányba amit szeretnél, ne abba amit elvárnak tőled a szüleid vagy a társadalom és akkor nem leszel ennyire stresszes. Nyugi, véletlenek nincsenek. Ott leszel majd, ahol lenned kell.

A megcsaló férfit pedig engedd el. Elmúlt és kész. Nem ér meg annyit, hogy tönkretedd a hormonrendszered.

Van tök jó könyv. Dr Máté Gábor: A test lázadása. Érdemes elolvasni, mert a stresszbetegségekről szól.

2018. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, elmegyek majd akkor nőgyógyászhoz! :)
2018. nov. 1. 00:01
 3/3 anonim ***** válasza:
2018. nov. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!