Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Új fogamzásgátló, hogyan tovább?

Új fogamzásgátló, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Elég zűrös, és összezavarodott helyzetben vagyok jelenleg, szóval nagyon kérném a segítségeteket!

Velgyn fogamzásgátlóról váltottam, a nőgyógyászom a Mirabellát írta fel. A minap kiváltottam, elsősorban a háziorvosnál voltam bevinni a papírt, ott elmagyarázta a kedves asszisztens hogyan kezdjem az újat, a régi után. Ahogy átmentem a patikába, ott ismét teljesen más használati útmutatást kaptam az ott dolgozó hölgytől.

A nőgyógyászomról pedig természetesen tudni kell, hogy egy lekezelő, bunkó orvos, így szerettem volna mihamarabb megszabadulni, így abszolút kimentek a kérdéseim a fejemből, amiket szerettem volna megkérdezni tőle.

A Velgyn 28 szemes, placebo tablettákat tartalmaz, a Mirabella pedig 21 szemes, 7 napos szünetek vannak a levelek közt. Természetesen ezzel nem lenne probléma.

Tájékoztató szerint ha egyikről térek át a másikra, akkor az utolsó aktív szemet kell beszednem az előzőből, aztán másnap már szedhetem a másik gyógyszert. Viszont fel van tüntetve, hogy az inaktív tablettákat nem kell beszedni, hanem az utolsó aktívról rögtön térjek át a következő gyógyszerre.

A Velgyn utolsó 4 tablettája, a placebo-k az inaktív tabletták? Sajnos mindkét oldalról teljesen más véleményt kaptam, így teljesen össze vagyok zavarodva, ezért is kérném ebben a segítségeteket!



2018. nov. 10. 12:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Mellékes megjegyzés: a Velgyn tájékoztatójában nem találtam meg, hogy a placebo aktív vagy inaktív tabletta lenne.
2018. nov. 10. 12:11
 2/6 anonim ***** válasza:

A Mirabella tájékoztatójának kell hinni.


"Az előzőleg használt készítmény utolsó aktív (hatóanyagot tartalmazó) tablettájának bevételét követő napon elkezdheti a Mirabella bevont tabletta szedését (ne tartson szünetet a gyógyszer szedésében). Ha a korábbi készítmény hatóanyagot nem tartalmazó, inaktív tablettákat is tartalmazott, az utolsó aktív (hormont tartalmazó) tabletta bevételét követő napon kezdje el szedni a Mirabella bevont

tablettát."


A Velgynben mindegyik buborékcsomagolás 24 aktív, rózsaszín tablettát és 4 fehér placebo tablettát tartalmaz. A 4 placebo az hatóanyagmentes, tehát beszeded a 24 rózsaszínt, utána pedig elkezded a Mirabellát.

2018. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A placebo inaktív.
2018. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :)
2018. nov. 10. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja és még valami.


"Mellékes megjegyzés: a Velgyn tájékoztatójában nem találtam meg, hogy a placebo aktív vagy inaktív tabletta lenne."


Ej-ej. Pedig több helyen is benne van. Például írt.


"1. Milyen típusú gyógyszer a Velgyn 3 mg/0,02 mg filmtabletta, és milyen betegségek esetén alkalmazható?

(...)

- A 4 fehér tabletta nem tartalmaz aktív hatóanyagot, ezért placebo tablettáknak nevezik őket."


Illetve.


"3. Hogyan kell szedni a Velgyn 3 mg/0,02 mg filmtablettát?

Mindegyik buborékcsomagolás 24 aktív, rózsaszín tablettát és 4 fehér placebo tablettát tartalmaz.

A Velgyn 3 mg/0,02 mg filmtabletta két különböző színű tablettái sorba vannak rendezve. Egy csomag 28 tablettát tartalmaz."

2018. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagy úr a figyelmetlenség! Köszönöm a kijavítást, legközelebb figyelmesebb leszek! :)
2018. nov. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!