Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló csökkent...

A fogamzásgátló csökkent hatása miatt alakulhatott ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén volt egy éve, hogy a velgyn fogamzásgátló tablettát szedem. Eddig egészen jól ment minden, semmi probléma nem volt. Viszont az utóbbi időben (elmúlt pár hónap) tapasztaltam, hogy a megvonásos vérzésnél elég erős görcseim lesznek, (hozzá társul a hányinger, vízverés), amiket sokszor a görcsoldó sem old meg, pedig eleinte görcseim sem voltak. A bőröm egyre pattanásosabb, pedig a pattanások is elmúltak, mikor szedni kezdtem a gyógyszert. Feszültebb vagyok, minden apróságért ugrok, és a libidócsökkenés is beszállt a problémák közé, pedig ezzel sem volt semmi probléma. Szeretem a párom, mégis ha oda kerül a sor, hiába szeretném egyszerűen nem tudok ráhangolódni, nincs kedvem hozzá, és emiatt szörnyen érzem magam.

Mitől lehet ez? Gyógyszer csökkent hatása miatt? Szeretnék gyógyszert váltani, bár nem tudom, hogy ez ideiglenes állapot e, vagy jobb lenne váltani.

Természetesen orvoshoz mindenképp elmegyek, csak szeretném ha leírnátok saját tapasztalataitokat, ezzel picit segítve engem.

Köszönöm előre is! :-)



2018. nov. 4. 15:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen szeretném hozzátenni, hogy laktózt tartalmaz a gyógyszer amit szedek, mindenbizonnyal én pedig laktózérzékeny lettem az utóbbi időben. Lehet bármi köze hozzá? Nem igazán értek ehhez a részéhez, csak több embertől hallottam, hogy közrejátszhat.
2018. nov. 4. 15:35
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csökkent a gyógyszer hatása, csak a te szervezetednek ez már nem jó. Valószínűleg másikra kell váltanod.
2018. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hormonnak a mellékhatásait tapasztalod. A szervezeted már nem tolerálja.
2018. nov. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) Mindenképp váltok.
2018. nov. 5. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!