Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek lehetnek már az első...

Ezek lehetnek már az első menstruáció előjelei? Mikor jön meg kb. szerintetek?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok, és még egyszer sem jött meg. Már minden más serdülőkorral járó dolog megjelent, csak a menstruáció nem. Hetek óta nagyon fáradékony vagyok, valamelyik este 21 órakor feküdtem le, fél hétkor keltem, de a nap folyamán volt olyan, hogy majdnem elaludtam. Fáj a fejem folyton, gyenge vagyok, ingerlékeny, hányingerem is szokott ritkán lenni, és pár napja nagyon erős, elviselhetetlen hasi görcseim vannak a nap folyamán, amik azért néha csillapodnak. Már legalább 2 éve van fehéres folyásom,de mostanában egy tojásfehérjés állagú átlátszó, szagtalan váladékom van. Anyukámnak 16, a nővéremnek nyolcadikos korában jött meg. Hordjak magamnál tampont, mert eddig se betétet, sem tampont nem hordtam magamnál. Szerintetek mikor fog megjönni?

2018. nov. 21. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Betétet hordj magaddal, ne tampont.
2018. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne jó a tampon? Szerintem a betét ezerszer rosszabb. Ott tocsog benne a vér. Mi a baj a tamponnal?
2018. nov. 21. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

10-16 éves kor között bármikor normális. A fáradékonyság nem tart a menses előtt hetekig, legfeljebb 1-2 napig.

Hogy értsed röviden (amit egyébként elvileg az idén tanultok is): a női ciklust két hormon termelődése és ezek hullámzó szintje váltja ki. Az egyik az ösztrogén, ennek a szintje a ciklus 1-12(-13-14). napja között emelkedik, ami peteérést okoz. Ekkor belép a másik hormon, a progeszteron, ennek szerepe az, hogy elvileg fenntartaná a terhességet, de ha nincs megtermékenyült petesejt, akkor kb. a 28. napra leesik a szintje és beindul a méhnyálkahártya lelökődése, a menses. Innentől újra az ösztrogén termelődik jobban és újraindul a ciklus. Tehát látod, hogy a menses "előjele" legfeljebb egy hónappal lenne, de az sem látszik, mivel az ösztrogén szint növekedését nem érzékeljük tudatosan. (Még jó, bele is bolondulnánk...) Valószínűleg egyelőre az van nálad, hogy kismértékben már nő az ösztrogénszinted, de nem annyira, hogy peteérés következzen be és a progeszteron sem elegendő. Nyilván azonban bármelyik hónapban megtörténhet innentől már. Orvosilag 16 éves korig nemigen foglalkoznak a menses hiányával.

Ne tampont hordj magadnál, mert eleinte a nagyon kevés vér és egyebek miatt nehéz felhelyezni. Ehelyett egy sima betét legyen nálad, ahogy papírzsebkendő is nyilván van.

Remélem, tudtam segíteni.

2018. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Azért, mert ha nem higiénikus (pl suli wc) helyen használod, komoly fertőzéseket is összeszedhetsz. Elsőre csak bajlódnál vele hidd el, szerintem próbáld először ki a betétet. Ha nem menstuáltál még honnan tudod, hogy olyan szürnyű? Nem tocsog benne semmi, ez hülyeség, mások se használnák akkor.

Amúgy a kérdésre is válaszolva, elképzelhető, hogy meg fog jönni.

2018. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! Most épp nagyon felpuffadtam. Hatalmas a hasam, pedig nem ettem sokat, ekkora sosem szokott lenni. Ez jelent valamit? Még szerintem nem fog megjönni, hála!
2018. nov. 21. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!