Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez volna a peteérés, ovuláció?...

Ez volna a peteérés, ovuláció? Minden egyes hónapban, menzesz után kb 5 nappal fehéres-átlátszó szagtalan folyás, ami 4 vagy akár 6 napig is eltart, majd vége? Ez a normális?

Figyelt kérdés

2018. dec. 2. 15:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

# 10


"Olvasd el a kérdést, mielőtt engem oltogatsz! ;)"


Nem oltogatlak, egyszerűen feltettem egy kérdést, mert kíváncsi voltam rá, hogy sietve, fáradtan, figyelmetlenül olvastál-e, esetleg szövegértési nehézséged adódott, vagy egyszerűen nem vagy tisztában azzal a biológiai ténnyel, hogy az áttetsző, szagtalan "folyás", amiről a kérdező írt, (tojásfehérjére emlékeztető váladék, aminek termékenységi váladék, más néven méhnyaknyák a neve), nem ovulációkor kezd el termelődni, hanem napokkal előtte, a mennyisége az ösztrogén hormon szintéjek emelkedése miatt fokozatosan nő, majd nem sokkal az ovuláció előtt - általában az azt megelőző napon - éri el a maximumát.


Vagyis ha pl. 5 napig tartó menstruációval számolva a végét követő kb. 5. napon jelenik meg először a termékenységi váladék, és 4-6 napig tart - ahogyan a kérdező írta, - akkor az 5 + 5 + kb. 3-4-5 nappal számolva a ciklus 13, 14. vagy 15. napján történő ovulációt jelent, ami tökéletesen normális, nem pedig rövid ciklus.


Ezért kérdeztem meg azt olvasva, hogy "menzesz után kb 5 nappal fehéres-átlátszó szagtalan folyás, ami 4 vagy akár 6 napig is eltart, majd vége", hogyan született az a megjegyzésed, hogy


"Kérdező, ha pedig te tudod frankón, hogy vérzésed után 5-6 nappal ovulálsz, akkor minek teszel fel kérdést?"


(Amúgy nem érzed picit furának, hogy azok után, hogy - teljesen mindegy, hogy biológiai ismeretek hiányában, vagy figyelmetlenségből helytelen következtetést vontál le, a kérdezőnek szánt fenti megjegyzésedet nem érezted oltogatásnak, részemről pedig egy egyszerű, teljesen semleges hangnemben feltett kérdést viszont igen?


[link]

2018. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Ez csak ovulàciòs teszttel deríthető ki, vagy ezeken a napokon minden nap elmèsz UHra, mert minden más csak találgatàs.

Nekem amùgy volt màr peteèrèsem menszesz első vàrt napjàn is, és akkor automatikusan kèsett 2 hetet, ez sem a nagy könyv szerinti, de ez pár èvente fordul elő, ha rendszeresen más a ciklus, azt èrdemes megnèzetni.

2018. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!