Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fehérfolyásnak vannak...

A fehérfolyásnak vannak ciklusai? Vagy mikor kell betétet hordani?

Figyelt kérdés
Még nem menstruáltam, de fehér folyásom már van, minden rendben vele. Már betétet is vettünk hozzá, de nem tudom, hogy mikor kell felvenni. Mindennap, vagy a fehérfolyásnak is vannak ciklusai? Légyszi segítsen nekem valaki, fontos lenne.

2018. dec. 10. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár én már kinőttem a kamaszkorból, de általánosságban igaz, hogy mindenkinél más. Van, akinél nagyon erős a természetes folyás is - én pl. ilyen vagyok, én minden nap hordok vékony tisztasági betétet. Egyszerűen azért, mert jobban érzem magam, sokkal higiénikusabb.

Másoknak szinte egyáltalán nincs folyásuk, hacsak nem betegek. Megint másoknál a ciklus bizonyos szakaszaiban (jellemzően peteérésnél, félidőben két vérzés közt) erősödik meg. Olyankor egyébként kicsit más lesz az állaga is.


Szóval lényeg a lényeg, tapasztald ki, ahogy te jól érzed magad! :)


És persze fontos, hogy ehhez nem egészségügyi betét kell, amit a vérzésnél használsz majd, hanem tisztasági, sokkal vékonyabb annál, szellősebb, szinte nem is érezhető. Fontos a különbség, mert előbbinél könnyen szedhetsz össze gombás fertőzéseket, ha beizzad, bepállik ott lent.

2018. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ciklustól függően változik az állaga és a mennyisége, de minden nap van. Nem kötelező betétet használni, ha téged zavar vagy nagyon sok, akkor használd minden nap nyugodtan. Nem mindenki szereti, mert előfordulhat, hogy nem tud mellette jól szellőzni az intim tájék.
2018. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Sosem "kell" betétet hordani. Ez csak egy opció. Én sose használok, engem idegesít. Az a kevés folyás elfér a bugyiban, a mosógépben úgyis kijön belőle. Ovuláció idején van több fehérfolyás, de amúgy szinte minden nap van egy adott mennyiségű.
2018. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg ahogy neked kényelmesebb. Én sem hordok soha, pedig nekem is bővebb. Számomra kényelmetlen, főleg nyáron.
2018. dec. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!