Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Citología. P2. hpv minor?!

Citología. P2. hpv minor?!

Figyelt kérdés

Mi az a hpv minor??

Nagyon felek!!

8 hetes kismama vagyok.

P2 lett.


2018. dec. 14. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne félj, ez önmagában még semmi rosszat nem jelent. Vannak ún. minor jelek, amik HPV fertőzöttségre utalhatnak, de egyrészt ez még nem biztos, másrészt ha van is fertőzés, a legtöbb HPV fertőzést a szervezet legyőzi pár hónap alatt. A P2 pedig normál citológiai állapotot mutat, vagyis nincsen kóros elváltozás.
2018. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy HPV fertőzésre utaló jeleket látnak a kenetben, de rosszindulatú elváltozásra utaló jel nincs.
2018. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Es ezt biztos legyozi a szervezetem?

Ha legkozelebb meg csinalja a dokim akkor valszeg mar nem lesz ott a hpv minor jele?

Nagyon felek elso kisbabam..

Azt se ertem hogy kaphattam el..

Hisz a ferjem be van oltva hpv-re..

Es erre nem fognak tipizalast csinalni?

Jajj nagyon feltem a kisbabam..😕😪

2018. dec. 14. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:

"Es ezt biztos legyozi a szervezetem?"


Nem.


"Ha legkozelebb meg csinalja a dokim akkor valszeg mar nem lesz ott a hpv minor jele?"


Ezt nem lehet előre tudni.


"Azt se ertem hogy kaphattam el.."


Az előző partneredtől pl., vagy olyan típust a férjedtől, ami ellen az oltás nem véd.


"Es erre nem fognak tipizalast csinalni?"


De, általában szokás.


Felesleges ennyire pánikba esni. Az sem biztos, hogy valóban van HPV-d. De ha van is, az emberek 80%-a átesik rajta. Akkor van gond, ha nem tűnik el a szervezetből, de akkor is csak oda kell figyelni, hogy rendszeresen elmenj szűrésre.

2018. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsanat hogy ennyire izgulok.😊

Felhivtam az orvost.

Es elvileg immunerosito.

De szedek vitaminokat.

Es a babanak ettol elvileg nem lehet baja.

Koszonom a valaszokat.

Ja es elso parkapcsolat.

25 eves vagyok.

5 eves kapcsolat.

2 eves hazassag.☺

2018. dec. 14. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!