Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció elhalasztása...

Menstruáció elhalasztása lehetséges a ciklus második felében?

Figyelt kérdés

A mensim pont december 25.-e- és 31.-e közé esne valahogy, aminek a legkevésbé se örülök. Most vagyok az előző menzeszem elmúlása után kb a 16.-17. Napon. Nem szedek fogamzásgátlót, lenne értelme elmennem nőgyogyászhoz gyogyszerért, vagy már esélytelen hogy kitoljam pár nappal későbbre?:(

Nem nagyon hiszek a házi praktikákban inkább a gyogyszer érdekelne



2018. dec. 16. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, erre semmi esélyed sincs.
2018. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Esélytelen. Eltolni még gyógyszerrel se lehet. Olyat lehet csinálni, hogy kimarad egy ciklus, de pár nappal tologatni nem nagyon lehet. Na meg most mi az indok? Mert a "most legkevésbé se örülök"-re egy orvos se fog felírni semmit.

Barátnőm dolgozott nőgyógyászaton, ő írt fel magának 1-2x receptre gyógyszert mikor nyaralni mentek és úgy jött ki. Most cisztás a petefészke és nem tud teherbe esni, szóval nem is vagyok meggyőződve róla, hogy ennek van bármi értelme is...

2018. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, az indok hogy bármikor máskor jobban örülnék neki mint a karácsony és szilveszter időszakban, amikor rohangálni kell mindenhova, család barátok. Olvastam ezekről a progeszteron (?) készítményekről, az érdekelne hogy már túl késő van ezekhez a gyógyszerekhez, vagy még időben vagyok. 2. Válaszoló nekem az is jó lenne ha az e-havi kimaradna, nőgyógyász tud felírni nekem ilyen gyogyszert amit írtál?:)
2018. dec. 16. 11:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én használtam már ezt a progeszteron gyógyszert. 3-4 nappal menstruáció előtt kell elkezdeni szedni, úgyhogy még nem késted le. Nálunk vény nélkül kapható, nem tudom Magyarországon hogy van. Eddig kétszer szedtem, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam.
2018. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudod eltolni. Semmilyen természetes módszerrel. Fogamzásgátlóval igen, ugyanis ha szednéd, akkor nem tartanál szünetet, hanem tovább szednéd és akkor nem jönne meg a vérzésed. De a fogamzásgátlóért is hiába rohangálsz, azt a menzeszed első 5 napjában kell elkezdeni szedni, nem a ciklusod közepén.

Fogadd el, hogy nő vagy, amivel az is együtt jár, hogy a lehető legrosszabbkor menstruálsz. Sajnos.

2018. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Elfogadom, soha nem avatkoztam még bele, de úgy érzem hogy most muszáj lesz. Egyébként nem fogamzásgátlóra gondolok, hanem kifejezetten erre a progeszteronos cuccra. Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem próba szerencse kérek időpontot!
2018. dec. 16. 12:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Légyszi majd írd meg, hogy kaptál-e, mennyibe kerül és hogy hatott! Engem is érdekelne, nyáron mindig megzavarodik és nem tudunk előre tervezni a párommal semmilyen nyaralást. :( Volt hogy 4 napra mentünk, abban a hónapban 2 hetet késett és az indulás reggelén jött meg. 😫 Addig pedig már 1 éve szinte napra pontos volt
2018. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a progeszteronos cucc is fogamzásgátló, ún. "Minipill", terhesség utáni fogamzásgátlásra használatos. Bár nem tartalmazza a hagyományos tabletták ösztradiol származékát, attól még ez bizony hormon. Figyelj, én nem akarok beleszólni, de egyrészt ez (ha jól tudom) Magyarországon vényköteles készítmény, az orvos nem fogja felírni neked csak mert csúsztatni akarsz a mensiden. Másrészt ezeknek a szereknek megvannak a veszélyei, helyesen alkalmazva nagyon patent hatásuk van, a régi típusú tablettáktól már jóval kevesebb mellékhatásuk van. Sőt, kifejezetten érdemes 1-2 évig fogamzásgátló tablettát alkalmazni az első gyermekvállalás előtt, mert jótékony hatása van a ciklus beállításában. De hogy csak így egy légbőlkapott hormonadag...lehet semmi bajod nem lenne belőle, lehet, hogy felborulna a hormonháztartásod a végletekig, ember legyen a talpán, aki azt rendezni tudja. Jól tippelem, hogy fiatal vagy? Tizen- esetleg huszonéves? Akkor pláne nem ajánlom, ne játssz az egészségeddel. Minden nő kibírja a menstruáció kellemetlen velejáróit, ha úszni, edzeni, takarítani, dolgozni, utazni kell, akkor is. Ha a görcsök zavarnak, akkor számtalan görcsoldó készítmény megvásárolható. Ha esetleg nagy mennyiségű a vér, akkor én Dicynone-t tudnék még ajánlani, vérzéscsillapító és érvédő hatású, ezt a nőgyógyász is valószínűleg felírja neked, ha elmondod, hogy nagy mennyiségű a vér és ez gondot okoz.
2018. dec. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Norcolut gyógyszerrel el lehet tolni. Amíg szedi valaki ezt, addig nem jön neki meg. Nem okoz cisztákat, aki ezt írta az hülyeség, nem emiatt lett cisztás a barátnője, viszont az igaz, hogy nem túl jó dolog a ciklusodba belekavarni, ha eddig pontos/szabályos volt.
2018. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Írathatsz fel ilyen tablettát, csak lehet, hogy azután akkor is menstruálni fogsz, amikor egyébként nem szoktál.

Most komolyan nem lehet kibírni? Képzeld el azt, aki mondjuk pont vizsgán, vagy egy kemény tárgyaláson, vagy vagy pont egy előre befizetett drága utazáson menstruál. Ehhez képest az ünnepkor nem nagy szám menstruálni. A nagyobb áruházakban van mosdó, otthon is van mosdó, tudsz cserélni betétet, tampont, tehát tudom kellemetlen, de ez van.

2018. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!