Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy, kemény, gömb alakú...

Nagy, kemény, gömb alakú csomót találtam a mellemben, mi lehet? N 25

Figyelt kérdés
Tegnap véletlenül figyeltem fel egy tök nagy, kb dió nagyságú, szinte tökéletes gömb alakú, elég kemény csomóra. Fájdalmatlan ha hozzá érek, eléggé elmozdítható. Egyébként most pont menzesz előtt járok, nem nagyon tartottam eddig önvizsgálatot. Tudom, hogy ha ez menzesz utánig nem múlik el akkor orvos... de mégis mi kehet ez, valakinek hasonló tapasztalata? Mell levételt és kemoterápiát semmiképp nem vállalok, esetleg valami más gyógymód, természetgyógyász?
2018. dec. 21. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Ne gondolj egyből a legrosszabbra. A rosszindulatú csomók általában fájdalmasak is. Neked legrosszabb esetben is cisztád van, de inkább várd meg a menstruáció végét. Ilyenkor a mell mirigyei is nagyon be tudnak durranni, ilyesmi simán előfordul. Szóval nyugi és türelem.
2018. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijeszgesd magad. Menj el orvoshoz és ott majd kiderül hogy mi van.
2018. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Én túlvagyok 2 rákos betegségen és a fájdalmatlan, kemény csomó nem jó. Javaslom ahogy lehet menj orvoshoz.
2018. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, kivárom a menzesz végét, azaz 1 hetet. Ha minden ugyan ilyen elmegyek ultrahangra
2018. dec. 21. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Uh-n megnézik, de ne aggódj. Lehet bármi, ciszta, fibroadenoma is. Nekem ez utóbbi volt, egy nagy, majdnem 2 cm-es, elmozdítható, ovális göb formájában. Azon kívül, hogy időnként megnézték, nem volt vele teendő.
2018. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Egy ilyen nagy méretű cisztát nagyon könnyű ultrahangon beazonosítani. Én minél hamarabb elmennék megnézetni. Igaz, hogy nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, de azért egy dió méretű teriméről beszélünk.

Látom, hogy félsz a tumor kezelésétől, szóval mesélek róla, hogy ne tévhitekben élj. Manapság nem műtik csak úgy le az egész melledet egy daganat miatt. Kutatások igazolják, hogy ez felesleges korai stádiumban. Időseknél szokták megelőző jelleggel, hogy biztosan ne alakuljon ki ismét a tumor, mert őket legtöbbször már nem érdekli, hogy van-e mellük, akkor meg miért ne lehetne biztosra menni inkább? Speciális esetekben muszáj, például gyulladásos mellrák esetén (a te tünetednek ehhez semmi köze) vagy ha a tumor infiltrálta (beszőtte) a mellkasfali izmokat. Normál esetben csak egy részét távolítják el az emlőnek, illetve a sentinel (őrszem) nyirokcsomót. Ez az a nyirokcsomó, amiben először eljutnak a daganatsejtek, amikor terjedni kezd a betegség. Ha ebben a nyirokcsomóban nem találnak semmit, akkor nincs se közeli, se távoli áttéted, azaz korai stádiumban vagy. Ha találnak benne valamit, akkor sajnos kivehetik a hónalji nyirokcsomóidat, ami járhat ödémával a karodon, azonban ezzel megmenthetik az életedet. Ha teljes emlőeltávolításra is kerül sor valamiért, szépen tudják rekonstruálni a saját szöveteiddel vagy implantátummal. Ha hormonpozitív a daganat, lehet, hogy nem is kell kemoterápia, csak hormonokat kell szedni (általában 5 éven át). Ezen kívül ott a Herceptin terápia, amennyiben a tumor HER2 pozitív (három keresztes, vagy két keresztes és az ilyenkor használatos FISH vizsgálaton pozitív) lesz a szövettani vizsgálaton. Továbbá sugárterápia is van, ami szintén sokat segít.

A saját érdekedben mondom, hogy ha véletlenül rosszindulatú lenne, ne utasítsd vissza a kezeléseket! A természetgyógyászat nem fog segíteni. Hidd el nekem, ebben dolgozom! Sok-sok emlőtumorossal találkoztam, a szakdolgozatomat is belőlük írtam. Még senki sem élte túl, aki visszautasította a kezelést és természetgyógyászattal próbálkozott. Egy hölgy korai (II.) stádiumban közölte, hogy neki nem kell semmilyen kezelés, mert ő egészséges életmóddal és természetgyógyászattal majd kigyógyítja magát. 2 év múlva visszatért a klinikára, akkor már távoli áttétekkel, kezelésért könyörögve, de akkor már menthetetlen volt. Csak palliatív kemoterápiát és sugárkezelést tudtunk neki adni, hogy csökkentsük a tüneteit, de 1 éven belül meghalt szegény. A homeopátia meg a vegán életmód nem fogja kinyírni a meglévő daganatot.

2018. dec. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetes, hogy nagyon félek a ráktól, szerintem mindenki.

Főleg 25 évesen mikor most mennék férjhez és indulna el egyáltalán az életem. Mi lenne, ha a kemotól megkopaszodnék, a melleimet pedig levennék? Valószínűleg a párom elhagyna, vagy ha nem is, csak nyűg lennék a nyakán, de semmi képpen nem egy vonzó nő, akihez szívesen nyúl. Plussz a másik, az életem a fitness, imádok izmot építeni. Ha erről le kellene mondanom, az életem másik fele is oda lenne. Ezzel nem tudnék 25 évesen megbírkózni.

2018. dec. 22. 18:49
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Valószínűleg jóindulatú, ami a melledben van, de HA rosszindulatú lenne, akkor megfontolandó az alábbi:

Ha huszonévesen meghalsz, mert nem kezelteted magad, akkor esélyed sem lesz soha többé szép külsőre, mozgásra és közös jövőre a pároddal. Ha a Nagy Ő tényleg olyan ember, mint ahogy te képzeled (értsd: képes lenne elhagyni vagy csak nyűgnek érezni a beteg szerelmét), akkor bizony a haldoklásod alatt is otthagyna.

Ha azonban kezelteted magad és túléled, akkor a hajad vissza fog nőni, a melledet szépen rekonstruálni tudják, újból tudsz majd sportolni és ha a párod végig hűségesen kitartott melletted, akkor tudni fogod, hogy megszerezted a főnyereményt személyében. Ha pedig elhagy, akkor is mit vesztettél? Valakit, aki csak jóban volt veled, rosszban nem? A házasság arról szól, hogy örömben, bánatban, egészségben, betegségben ott vagytok egymásnak. Mindenki azt kezd az életével, amit szeretne, de az átmeneti "csúnyaság" miatt kockáztatni egy fiatal életet nagyon erősen meggondolandó.


És most lehet leszavazni a kommentemet, de attól még az az igazság, hogy a rák egy nagyon genyó dolog, amit komoly áldozatok nélkül nem lehet legyőzni, így diéták és agyonhígított gyógynövényes készítmények soha az életben nem fogják meggyógyítani.

2018. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta kérdező? Kiderült valami?
2019. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!