Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Arra gyanakszom hogy fibroaden...

Arra gyanakszom hogy fibroadenoma van a jobb mellemben. Mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Már pár éve észrevettem, de legtöbbször meg is feledkeztem arról hogy ott van, mert nem fáj, nem is zavar. De mostanában kicsit kezdtem aggódni, úgyhogy kutattam egy kicsit, és ezt tartom a legvalószínűbbnek. A jobb mellemen a mellbimbómtól kb 1 cm-re helyezkedik el, úgy kb fél centis kis golyó (kitüremkedik). Tapogattam, de nem éreztem alatta/mellette semmi más csomót a mellemben, és teljesen normálisan is néz ki a mellem. Ha elmennék orvoshoz, mi lenne az első, amit megvizsgálna, vagy mit tenne? (15/L)

2018. márc. 24. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Háziorvos ad beutalót ultrahangra. Menzesz után kell vizsgálni, az időpontot így fogod kapni.

A vizsgálat során az orvos áttapintja a melled, utána megultrahangoz és ha van fibroadenoma, abból mintát vesz a lehető legvékonyabb tűvel. Erre azért van szükség, mert nagyon ritkán másfajta daganat is lehet egy fiatal emlőben (ne izguld ezt túl, 15 éve csinálom és a legfiatalabb rosszindulatú csomós betegem 26 éves volt, a többi mind 30 feletti).

Az ember le tudja mérni ultrahanggal a kis képletet milliméterre, meg tudja mondani, hogy milyen a vérkeringése, de megígérni nem tudja, hogy pontosan milyen csomó az, csak a jellegéről lehet nyilatkozni, ezért csináljuk a mintavételt a szakma szabályai szerint.

Bajt a mintavétel nem csinál, cseppet fáj csak, és természetesen jogod van a visszautasításhoz.

A vizsgálatra menjen veled szülő, mert ha lesz mintavétel, 18 alatt csak szülő vagy gondviselő egyezhet bele.

Utána éves uh kontrollokra lesz szükség, szintén beutalóval. Ha nagyon zavar, persze ki lehet vetetni, de ahogy ügyesen elmondod, ez nem változik és pici, tehát jóindulatú cytologiával maradhat.


Önvizsgálatból jeles!:)

2018. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Lehet abból baj, ha még egy ideig nem megyek el orvoshoz? (Sajnos mostanában nagyon sok dolgom van, este szoktam hazaérni, és nem igazán lenne időm egyelőre..)
2018. márc. 24. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy baj lesz, hiszen régóta megvan. Az időpontot azért lassan megkérném a helyedben, ha rendszeres a menzeszed, akkor ki lehet számolni.
2018. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Idén nyáron jött meg először, szóval egy kicsit még bizonytalan vagyok ezekben a kiszámolásokban, főleg hogy pár alkalommal ezelőtt volt olyan, hogy csak 3 napig tartott a kb 6-7 helyett :/
2018. márc. 24. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!