Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS nők! Nektek mennyire...

PCOS nők! Nektek mennyire ellenőrzik ultrahangon a "betegségetek"?

Figyelt kérdés

Az én nőgyógyászom azt mondta, hogy nem fog változni a dolog, majd ha babát szeretnék, akkor kell ellenőrizni. Viszont mikor én megtudtam, hogy pcom van, akkor kaptam (akartam is) fogamzásgátlót (Cypromix). Ez lassan egy éve, de néha érdekelne, hogy mennyire változhatott a helyzet fogigátlóval, mivel az első hónapban végig barnás, darabos folyásom volt. Egy nagyobb ciszta is volt, és az érdekelne.

Szóval nektek az orvosotok mennyire ellenőrzi ultrahangon?


19/l


2010. jún. 28. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátlótól nem változik a pcos, az csak elfedi a problémát, mert mesterséges vérzést csinál. Az első hónapos köztivérzésnek nincs köze a pcos-hoz, rengetegen tapasztalják ezt a foggátló első hónapjaiban. Azt, hogy mi a helyzet a pcos-al érdemben majd akkor lehet vizsgálni, ha abbahagyod a gyógyszert, akkor lehet majd megnézni, hogy hogy áll a peteérésed, milyenek a hormonjaid.
2010. jún. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én 21 éves lány vagyok. Nekem tavaly diagnosztizálták a PCO-t. Nekem nem nagyok a cisztáim, de sok van belőlük. Kaptam cypromixet én is, illetve elmentem endokrinológushoz, ő adott merkformint. A terápiát tavaly novemberben kezdtem el, múlt héten voltam nála a 2. kontrollon és azt mondta, hogy szépen alakulnak az eredményeim, még szednem kell 5 hónapig a gyógyszert, aztán lehet hogy elhagyhatom. :)

Tanács: te is keress fel endokrinológust! Nem tudom hova valósi vagy, én Pestre járok (nem pesti vagyok), magándoki, elég sok pénzbe kerül, de megéri! (Ha érdekel, privátban megírom a nevet és az elérhetőséget!)

A PCO nem nőgyógyászati probléma, hanem anyagcsere-zavar!! Akkor lenne nőgyógyászati, ha egy nagyobb cisztád lenne, az nem ugyanaz mint a PCO. Én azóta nem voltam ultrahangon mióta diagnosztizálták!

A Cypromixtől az első két hónapban nekem jóformán nem volt mensim, utána rendesen beállt és a bőrtüneteim is javultak.

Ui.: egyébként milyen tüneteid voltak? Elmaradt menstruáció, hajhullás, fokozott szőrnövekedés, akne?!

2010. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsónak!

Hát a tüneteim az volt, hogy nem volt meg elsősorban, illetve ha megjött, az akkor is félévente volt, és alig véreztem. A másik, amit a gyógyszer kicsit enyhített, az a fokozott szőrnövekedés (mondjuk erre rátesz a borotva,csak epillálni nem mindig van időm). Meg a derék körüli hízás. A vérvétel eredményemben a férfi nemi hormonok eléggé túlsúlyban voltak. Kb ennyi, meg néha fájt a petefészkem. Egyébként nekem is sok kicsit ciszta van, de volt egy nagyobb is, de nem vészesen nagy, csak a kicsikhez képest... :S Egyébként nekem bevált a gyógyszer, és mindenképp szednék fogigátlót, mert komoly kapcsolatom van, és azt szerettem volna mindenképp. Csak ezt a pcos-t nem. A gyógyszert akkor szeretném elhagyni, majd ha babát szeretnék, az meg legalább 3 év, mert ott az egyetem, és kell anyagi háttér is stb. Nagyon köszi a válaszod, majd mindenképp elgondolkodok ezen a dolgon.

Minden jót!

2010. jún. 29. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!